YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pentagon'dan flaş açıklama: Bunu Türkiye istedi
Pentagon'dan yapılan Suriye açıklamasında, Türkiye'nin talebi üzerine özel kuvvetlerin gönderildiği belirtildi.
Pentagon'dan flaş açıklama: Bunu Türkiye istedi
16 Eylül 2016 / 21:14 Güncelleme: 16 Eylül 2016 / 21:15

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri, Türkiye'nin talebi doğrultusunda bazı Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin, Suriye sınırındaki Cerablus ve Çobanbey bölgelerindeki operasyonlarda Türk birliklerine ve Suriyeli muhalif güçlere destek verdiğini bildirdi.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yüzbaşı Jeff Davis, konuyla ilgili AA muhabirine değerlendirme yaptı.

"TÜRKİYE'NİN TALEBİYLE GÖNDERDİK"

Yüzbaşı Davis, Türk hükümetinin talebi doğrultusunda Suriye sınırındaki Cerablus ve Çobanbey (El Ray) bölgelerinde Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin Türk ve Suriyeli muhalif güçlere destek verdiğini belirtti.

Davis, "Amerikan özel kuvvetleri birliklerinin Türk birliklerine ve Suriyeli muhalif güçlere verdiği destek, DAEŞ’le mücadele eden diğer yerel unsurlara da veriliyor." ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE-SURİYE SINIRI STRATEJİK OLARAK ÇOK ÖNEMLİ

Türkiye-Suriye sınırının, hem Suriye’de hem de Irak’ta DAEŞ’le mücadele anlamında stratejik olarak çok önemli olduğunu vurgulayan Davis, DAEŞ’in terörü Türkiye’ye, bölgeye ve daha sonra da Avrupa ve ABD’ye ihraç etmeye çalıştığını ifade etti.

ABD ÖZEL KUVVETLERİ ÖSO TARAFINDAN KOVULDU

Gün boyunca ABD askerlerinin Çobanbey'e giderek operasyona dahil olması konuşulmuştu. Çobanbey'e giden 29 Amerikan askeri, ÖSO tarafından protesto edilince Türkiye'ye dönmek zorunda kalmıştı.

Eli silahlı ÖSO askerleri protestoda ABD'li askerlerin üzerine yürüyünce ABD'li askerleri Türk askerleri korumuş ve kasabadan güçlükle çıkartmıştı.

AA

hocaların tam sırası işte. başlasınlar okumaya
 // hursit dilaver
o amreikan askerleri MÜMBİÇE GİRERKEN LAZIM OLACAK. HEMEN KÜSTÜRMEYİN. bakalım iki amerikan kuvveti karşı karşıya gelince neler olacak. kahvemizi höpürdeterek içeceğim.(asla karşılaşmazlar da,lafın gelişi)ama biri pentgon destekli, digeri de CİA destekliyse bizim de nefesi kuvvetli hocalar bunları birbirine düşürürse tam bir şenlik olur bakın. inşallah deyin de bari biraz sevinelim.....
17 Eylül 2016 Cumartesi 14:54
 // Mustafa
ABD garip bir devlet, başkan bir telden açıklama yapıyor. Ordusu farklı açıklamalar yapıyor, hatta iki ayrı general bile ayrı ayrı konuşuyor. Bürokratları farklı, büyük elçisi daha başka konuşuyor. Bu devleti kim yönetiyor belli değil. Yakında eyalet temsilcileri kendi eyaletleri adına daha başka açıklama yaparsa şaşırmayın....
17 Eylül 2016 12:42
 // Srhn
Hala bu amerikalıların söylediklerine inanıyoruz zannediliyor galiba.abd kıvıra kıvıra bi hal oldu,ülkemizdeki bütün dansözler bunların yanında halt yemiş.kendilerini çok akıllı sanıp bizim aklımızla alay mı ediyorlar acaba......
17 Eylül 2016 01:03
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler