YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pentagon'dan ABD bayrağı kullanan PYD hakkında skandal açıklama!
Pentagon, PKK/PYD'nin Suriye'nin kuzeyinde kalkan olarak kullanmak üzere Amerikan bayrağı açtığını gösteren fotoğraflar hakkında açıklama yaptı. Pentagon, gösteren fotoğraflar hakkında inceleme açılmadığını, açmayı da düşünmediklerini bildirdi.
Pentagon'dan ABD bayrağı kullanan PYD hakkında skandal açıklama!
05 Eylül 2016 / 01:51 Güncelleme: 05 Eylül 2016 / 08:08

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) yetkilileri, terör örgütü PKK/PYD üyelerini Suriye'nin kuzeyinde bulundukları yerlere ABD bayrakları çekip bunu "kalkan" olarak kullandıklarını gösteren fotoğraflar hakkında inceleme açılmadığını, açmayı da düşünmediklerini bildirdi.

Pentagon yetkilisi, AA muhabirinin soruları üzerine, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçlerinin bulundukları yere Amerikan bayrağı çektiğine ilişkin haberleri gördüklerini belirtti.

Kimseyle ABD bayrağını çekmeleri için koordinasyon kurmadıklarını söyleyen yetkili, olayın ABD'nin ortaklık yaptığı güçler tarafından gerçekleştirildiğini gösteren resmi bir rapor da bulunmadığını ifade etti.

Pentagon yetkilisi, olaya dair şu anda soruşturma bulunmadığını ve gelecekte de soruşturma öngörmediklerini açıkladı. Yetkili, "Bu fotoğrafın ABD güçleri orada bulunduğu sırada çekilmiş eski bir fotoğraf olduğunu düşünüyoruz" ifadesini kullandı.

Suriye’de Fırat Nehri’nin batısındaki Münbiç ilçesinde, terör örgütü PYD/PKK’nın çok sayıda militanı bulunuyor. İlçenin kuzeyindeki Rafi köyünde konuşlu terör örgütü, çevreye ABD bayrakları asarak bölgede Amerikan güçleri bulunduğu mesajı veriyor. Militanlar, “ABD koruması” görüntüsünü olası saldırılara karşı kalkan olarak kullanıyor.

thumbs_b_c_5127b00b2f2567e9a41be303a7b33629.jpg

 // Hakki Devrim
Türk Milleti zaten Amerika' nin ne mal olduğunu biliyor, kendi çıkarları ne ise onu yapıyorlar... Türkiye Dost değil bi Düşman olarak görüyorlar. Amerika madem Dost idi 40 yılda PKK, Ypg, DHKP-C niçin bitirilemedi? MADEM Amerika süper güç niçin Predator İnsansız İha' ları vermedi, niçin F4 ve F16 ' lar sürekli düşüyor? Türkiye 'nin gözünde Amerikanin canı cehenneme. Türkiye kendisi Savaş araçlarının hepsinin yüzde 100 yerli ve Milli olması için çalışması gerekli, Mühendisler Milli seferbe...
05 Eylül 2016 22:07
atacı ev sahibini mi örnek aldı bu PYD kahpeleri.
 // hursit dilaver
nerden aklıma geldiyse..yıllar önce bir belediyenin yıkmak isteyip te yıkamadığı ahşap bir bina vardı 2-3 katlık. ucube bir şey.. ama adam yıktırmamak için evin her tarafına atatürk resmi asmış, bahçeye de heykel oturtmuştu.dolayısı ile dokunulmaz olan atatürk resim ve heykeli yüzünden eve kimse dokunamamıştı. ev sahibi de erkeksen gel diyordu. gazetede okumuştum. belki 30 yıl oldu..bu PYD itleri de bunu örnek almış olmalı. HA AMERİKAN BAYRAGI,HA ATATÜRK POSTERİ..askerimiz bu oyunu görmeli....
05 Eylül 2016 Pazartesi 14:37
DAEŞ ASIYOR BAYRAĞI PYD DEĞİL. HEMEN VURUN.
 // hursit dilaver
onlar PYD lilerin astığı amerikan bayrağı değil., DAEŞLİLER TÜRKLERDEN KORUNMAK İÇİN AMERİKAN BAYRAĞI ASIYOR.PYD falan değil yani. onun için rahatlıkla vurabilirsiniz.ABD DE ZATEN BUNU DEMEK İSTİYOR .bunu böyle anlamayana yani orada bu bayrağı DAEŞLİLER ASMİŞTIR dememe inanmıyanlar kimden yana acep.HADİ GÖREYİM SİZİ. amerika sorarsa hurşit dilaverden kripto aldık deyin, hesabını bana sorsun ABD.....
05 Eylül 2016 Pazartesi 14:31
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler