YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pentagon'da silahlı çatışma
Pentagon'da silahlı çatışma
05 Mart 2010 09:08
Ana karargah binasının metro istasyonu girişinde meydana gelen çatışmada 3 kişi yaralandı

Amerikan Savunma Bakanlığı (Pentagon)'un ana karargah binasının metro istasyonu girişindeki 3 güvenlik görevlisine ateş açıldı. Çıkan çatışmada yaralanan 2 görevlinin ve saldırganın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.
Pentagon polis sözcüsü Chris Layman, ateş açan saldırganın da yaralı olarak ele geçirildiğini, memurlarla birlikte hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Virginia'daki Bakanlığın 5 girişi de olayın ardından hemen kapatıldı. Görgü tanıkları, metro istasyonunda silah sesleri duyulması üzerine büyük panik yaşandığını anlattı.

Polis şefi Richard Keevill, yaralanmasına rağmen Pentagon'a girmeye çalışan saldırganın çok sakin bir şekilde hareket ettiğini, yüzünde herhangi bir duygudan eser olmadığını kaydetti. Keevill, saldırgan içeri girmek isteyip silahını çıkardığında, 3 güvenlik görevlisiyle çatışmaya girdiğini, görevlilerden 2'sinin yaralandığını aktardı.
 The Washington Post gazetesi, görevlilere ateş eden kişinin 36 yaşındaki John Patrick Bedell olduğunu beyan etti. Amerikalı yetkililer, silahlı saldırganın neden ateş açtığına yönelik soruşturmanın başlatıldığını açıkladı.
 Bu arada Washington metrosunu işleten firma, Pentagon'dan güvenlik görevlilerinin istasyon içerisinde şüpheli paketler bulduklarını duyurdu.

Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler