YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pentagon çark etti! Öcalan'ın posterinin açılmasını kınıyoruz
ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine Galloway, "PKK lideri ve kurucusu Abdullah Öcalan'ın posterinin Rakka'nın kurtuluşunda açılmasını kınıyoruz" dedi.
Pentagon çark etti! Öcalan'ın posterinin açılmasını kınıyoruz
20 Ekim 2017 / 23:22 Güncelleme: 20 Ekim 2017 / 23:32

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine Galloway, AA muhabirine Rakka'daki posterle ilgili açıklama yaptı.

Galloway açıklamasında, "PKK, 1997 yılından bu yana ABD tarafından terör örgütü olarak tanımlanmıştır ve PKK'yı bölgede istikrarsızlaştırıcı bir aktör olarak görüyoruz. PKK lideri ve kurucusu Abdullah Öcalan'ın posterinin Rakka'nın kurtuluşunda açılmasını kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'Yİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYORUZ"

Galloway, "ABD, NATO müttefiki Türkiye'yi onlarca yıldır PKK'ya karşı verdiği mücadelesinde desteklemeye devam etmektedir ve bu çatışmada Türkiye'nin verdiği kurbanların farkındadır." değerlendirmesinde de bulundu.

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon sözcüsü Albay Ryan Dillon'ın konuya ilişkin açıklamasında kullandığı ifadeleri yineleyen Galloway, "Koalisyon, Rakka'daki kutlamaların ve Öcalan sembollerinin sergilendiğinin farkındadır. Suriye Demokratik Güçleri (SDG) liderliği, bu (sembollerin) sergilenmesini tasdik etmemiştir. Dahası, koalisyon, Suriye'de DEAŞ'ı yenmeye odaklanmamız gereken bir dönemde bu ayrımcı sembol ve imgeleri onaylamamaktadır." bilgisini paylaştı.

ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon sözcüsü Albay Ryan Dillon, sabah saatlerinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rakka'da PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterlerinin sergilenmesini onaylamadıklarını bildirmişti.

DÜNKÜ AÇIKLAMADA CEVAP VERİLMEMİŞTİ

Pentagon Sözcüsü Dana White, dünkü basın toplantısında, PYD/PKK’nın Rakka’da PKK elebaşı Öcalan’ın posterini asıp Rakka’nın kurtarılmasını terörist başına adamasına yönelik AA muhabirinin sorusuna yanıt vermekten kaçınarak, “SDG (PKK/PYD) ile çalışıyoruz. Onları destekliyoruz ve desteklemeye devam edeceğiz.” ifadesini kullanmıştı.

DEAŞ terör örgütünün başkent ilan ettiği Rakka, aylar süren kuşatmadan sonra yapılan 4 aylık bir operasyonla SDG ismini kullanan terör örgütü PKK/PYD tarafından ABD’nin yardımıyla salı günü geri alınmıştı. Terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı YPG mensupları, Rakka meydanında PKK elebaşı Öcalan’ın posterini asmış, meydandaki törende konuşma yapan bir YPG militanı ise Rakka’nın alınmasını Öcalan’a adamıştı.

 // uzman
bizde konsoloslukta çalışan ajanınızın çep telefonunun SİM kartında bulunan fotoğrafları kınıyoruz...
21 Ekim 2017 08:39
 // Rasim DUMAN
ABD'liler sunu artik iyice anlamalilar : Yaptiklari vicik vicik riyakarliklar, doneklikler, ahlaksizlik ve alcakliklar, cevirdikleri dolaplar, entrikalar, kurduklari tuzaklar...hic kimsenin gozunden kacmiyor. Aziz Milletimiz sizi "birinci derecede DUSMAN" kategorisine aldi....
21 Ekim 2017 08:02
 // Mehmet Uğur
Son yıllarda en çok çarkını gördüklerim: biri Çarkçı Kemal öbürü Çarkçı Amerika...
21 Ekim 2017 07:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler