YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pentagon, ABD özel kuvvetlerinin yerini açıkladı
ABD, geçen hafta 'yerlerini söyleyemeyiz' dediği Amerikan Özel Kuvvetleri'nin nerede olduğunu açıkladı.
Pentagon, ABD özel kuvvetlerinin yerini açıkladı
07 Eylül 2016 / 01:25 Güncelleme: 07 Eylül 2016 / 03:58

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jeff Davis, Suriye'nin Türkiye ile sınırının DAEŞ'ten temizlenmesinin, mücadelede çok önemli stratejik bir gelişme olduğunu belirtti.

Yüzbaşı Jeff Davis, Pentagon'da düzenlediği basın toplantısında, Suriye'deki gelişmelere ilişkin soruları yanıtladı.

ÖRGÜTE ÖNEMLİ BİR DARBE VURULDU

Sınırın DAEŞ'ten temizlenmesinin örgütün yabancı savaşçı akışını ve "terör ihraç etmesini" kesmesi bakımından önemini vurgulayan Davis, bu sayede örgüte önemli bir darbe vurulduğunu belirtti.

"PKK/PYD İLE AMERİKAN ÖZEL KUVVETLERİ FIRAT'IN DOĞUSUNDA PLAN YAPIYOR"

Davis, ayrıca, PKK/PYD unsurlarının Fırat Nehri'nin doğusuna geçtiklerini, bölgedeki Amerikan özel kuvvetler birlikleriyle DAEŞ ile mücadelenin bir sonraki aşamasını planlama aşamasında olduklarını savundu.

Davis, "Fırat üzerindeki Teşrin Barajı'nın doğusunda onlarla görüşüyoruz ve mücadelenin sıradaki bölümü için planlar yapıyoruz." dedi.

PETER COOK GEÇEN HAFTA "YERLERİNİ SÖYLEYEMEM" DEMİŞTİ

ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Peter Cook, Türkiye ile PYD arasına girdiği iddia edilen Amerikan özel kuvvetleriyle ilgili soruya 'yerlerini söyleyemem' karşılığını vermişti.

Cerablus ve Çobanbey'den sonra yönünü El Bab'a çeviren ÖSO'nun, olası Münbiç harekatına başlamasının ihtimal dahilinde olduğu belirtiliyordu. Münbiç ise PYD/PKK grubunun işgali altında. Bu çerçevede düşünülünce ABD'nin, özel kuvvetlerin yerini açıklaması ve PYD vurgusu yapması kafalarda soru işaretleri bıraktı.

0.2.jpg

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler