YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pence İsrail'den açıkladı! Güzel günler henüz gelmedi
Pence İsrail'den açıkladı! Güzel günler henüz gelmedi
23 Ocak 2018 03:59
İsrail Başbakanı Netanyahu ile ortak basın toplantısı düzenleyen Pence, "Beyaz Saray'da Başkan Donald Trump ile İsrail'de sizin güçlü liderliğinizin, ABD ile ona en yakın müttefikinin en güzel günleri henüz gelmedi" dedi.

Ortadoğu turu kapsamında İsrail'e gelen Pence, onuruna verilen akşam yemeğinin ardından İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile ortak basın toplantısı düzenledi. 

Pence, konuşmasında Netanyahu'ya hitaben, "Beyaz Saray'da Başkan Donald Trump ile İsrail'de sizin güçlü liderliğinizin, ABD ile ona en yakın müttefikinin (İsrail), en güzel günleri henüz gelmedi." dedi.

Pence, Amerikalılar ve İsrailliler olarak, kendi güvenlikleri ve halklarının geleceği için yan yana durduklarını ifade etti. 

Netanyahu da İsrail'e desteğinden ötürü ABD yönetimini övdü. İran konusuna da değinen Netanyahu, "Rejim karşıtı gösterilerinde İran halkının yanında yer aldığınız için sizi kutluyorum. Ben İran halkının bir gün özgürlüğüne kavuşacağına inanıyorum." diye konuştu.

Netanyahu, İran'la varılan nükleer anlaşmayla ilgili olarak da "korkunç" değerlendirmesinde bulundu. 

Pence, İsrail Parlamentosu Knesset'te yaptığı konuşmada, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin 2019 yılı tamamlanmadan Kudüs'e taşınacağını söylemişti

 // Aydın
Dilerim Filistin'in ve Türkiye'nin başına örmeye çalıştığınız çoraplar sizin başınıza ve ayağınıza dolanır, zulümle elde etmeye çalıştığınız baharlar kış olur. Askerimiz şu an sizin yüzünüzden Afrinde. Allah sizi bildiği gibi yapsın....
23 Ocak 2018 06:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler