YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pembe Panter adam kaçırdı!
Pembe Panter adam kaçırdı!
27 Temmuz 2013 21:51
Mücevher soygunu çetesi 'Pembe Panter', İsviçre- Fransa sınırındaki bir hapishaneden iki mahkûmu gündüz vakti kaçırdı.

Giriş kapısı kamyonla kırıldı. O kamyon ateşe verildi. Merdivenle telleri aşan mahkûmlar arabayla alındı.

İsviçre'de inanılmaz bir firar yaşandı. Fransa sınırına 16 kilometre uzaklıktaki Orbi Cezaevi'nden 'Pembe Panter' isimli uluslararası mücevher hırsızlığı çetesinin iki üyesi kaçırıldı. Çete, 2009'da bir mücevher mağazası soygunu sonrası 7'şer yıl hapse mahkûm edilen iki üyesi Milan Poparic ve Adrian Alberth isimli Bosnalı iki üyesinin kaçırılması için hazırladığı planı ustaca uyguladı.

Kamyonette kapıyı kırdılar

Mahkûmların, arka avluya spora çıkarıldığı sırada bir kamyonetle ön kap kırıldı. Araç ateşe verilirken teller kesildi ve merdiven yardımıyla mahkumlar çıkarıldı. Bir arabaya bindirilerek iki mahkûm hızla kaçırıldı. Hapishane kapısında kamyonun yanmasının verdiği panikle bir süre bocalayan gardiyanlar ateş açmalarına rağmen kaçışa engel olamadı. Bu son 3 ayda çetenin hapisteki üyelerini kurtarmak için yaptığı 3'üncü kaçırma olayı. Çeteye 'Pembe Panter' denilmesinin nedeni ise 'Pembe Panter' film serisinin bir bölümünde mücevher hırsızlarının elmas bir yüzüğü yüz kremi kabına koyarak çalmasından ilham alarak gerçek bir soygun yapmış olmaları.

Helikopterle bile firar eden vardı

İsviçre'deki şok firar akıllara geçtiğimiz mart ayında Kanada'da yaşanan inanılmaz kaçış öyksünü getirdi. Montreal'da Hell's Angels çetesi üyesi iki mahkum hapishanenin avlusundan kendilerini kaçırmak için gelen bir helikopterden ip sarkıtılarak firar etmişti.

 

SABAH

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler