YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pazar yerine bombalı saldırı: 25 ölü
Pazar yerine bombalı saldırı: 25 ölü
14 Haziran 2014 18:07
Suriye hava kuvvetlerine bağlı savaş uçağının başkent Şam'ın Kafr Batna bölgesinde pazar yerine düzenlediği bombalı saldırıda 25 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada, savaş uçağının başkent Şam'ın Kufr Batna bölgesinde bir pazar yerini bombalaması sonucu aralarında kadın ve çocukların da yer aldığı 25 kişinin öldüğü belirtildi.

Bölgeye düzenlenen hava saldırısında onlarca kişinin de yaralandığı ve yaralıların bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığı kaydedilen açıklamada, "Saldırı bölgesinde can pazarı yaşandı. Cesetler yerde halk tarafından yollardan toplandı. Saldırı sonucunda bölgede büyük maddi hasar meydana geldi" denildi.

Saldırının yaşandığı bölgede çıkan yangınları ifaiye ekiplerinin söndürdüğü aktarılan açıklamada, rejimin düzenlediği saldırıda çok sayıda aracın kullanılamaz hale geldiği de ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Şam'ın Kalamun bölgesindeki Asel el Verd köyünün denetimini ele geçirdiği ve bölgede çıkan çatışmalarda aralarında Hizbullah milislerinin de bulunduğu çok sayıda rejim askerinin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler