YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Patlamada biri çocuk 3 kişi hayatını kaybetti
Patlamada biri çocuk 3 kişi hayatını kaybetti
Patlamada biri çocuk 3 kişi hayatını kaybetti
05 Nisan 2008 / 13:50 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Rusya'nın başkenti Moskova'da 22 katlı bir binanın 11. katında meydana gelen korkunça patlamada biri çocuk 3 kişi hayatını kaybetti. Patlama Rusya'yı ayağa kaldırdı..


Rusyanı'nın 11 Eylül'ü gibi patlama. 22 katlı gökdelende doğalgaz sıkışmasından dolayı patlama oldu!


Moskova'nın kalabalık bir bölgesindeki gökdelende dün akşam saatlerinde patlama meydana geldi. Olayda biri çocuk 3 kişinin öldüğü bildirildi. Gaz sıkışması sonucu meydana geldiği tahmin edilen patlama sonrasında orta katlarda çıkan yangın, itfaiyenin yoğun çalışmaları sonucu söndürüldü. Olayda, binanın tamiratında kaynak için kullanılan gaz tüplerinin infilak ettiği üzerinde duruluyor.


Görgü tanıklarından Taisya Borjes, "Olay - esnasına evdeydim. Şiddetli bir patlama duydum. Metroda terör saldırısı olabileceğini düşündüm. Sonra gelen itfaiye ekiplerini gördüm. O zaman patlamanın bizim binada olduğunu anladım." diye konuştu.


Binadan 200 kişi tahliye edilirken, 19 kişi ayakta tedavi edildi ve 4 kişi de hastaneye kaldırıldı. 79 kişi ise psikolojik yardım için Olağanüstü Haller Bakanlığı'na başvurdu. Yetkililer arama-kurtarma çalışmaların gece 03.00 sıralarında sona erdiği bildirdi. 1989 yılında inşa edilen binada 598 daire bulunduğu, patlamanın meydana geldiği kattaki 4 dairenin kullanılamaz hale geldiği ifade edildi.


Moskova Belediye Başkanı Yuriy Lujkov patlamada zarar gören vatandaşlara belediyenin yardımda bulunacağını açıkladı.


            

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler