YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paris'te sokakları çöp götürüyor
Mart ayından bu yana, çalışma yasa tasarılarına yönelik grev ve protestoların devam ettiği Fransa'da, başkent Paris'in bazı bölgelerinde çöp yığınları oluştu.
Paris'te sokakları çöp götürüyor
09 Haziran 2016 / 16:19 Güncelleme: 09 Haziran 2016 / 16:23

Fransa'nın ev sahipliğini yapacağı Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2016) açılışına çok az bir süre kala, bu ülkede çalışma yasa tasarısına yönelik protesto ve grevler sürüyor.

ÇÖPLER İMHA EDİLEMİYOR

Paris'te çöp imha merkezi işçilerinin geçen salı günü başlattığı grev yüzünden, başkentin çöpleri bir haftadır imha edilemiyor. 

Polis, Avrupa'nın en büyük atık imha merkezinin önüne konan bariyerleri bugün kaldırdı. Ancak fabrika içinde işçilerinin çalışmaması yüzünden çöpler imha edilemiyor.

PARİS'TE ÇÖP YIĞINLARI OLUŞTU

Çöp toplama işçilerinin de greve destek vermesi yüzünden başkentin bazı bölgelerinde çöp yığınlarının biriktiği gözleniyor. Her gün yaklaşık 2 bin ton çöpün 200 kamyonla taşındığı merkezde yılda 700 bin tona yakın atık dönüştürülüyor.

Demir yolları işçilerinin grevi de, ülke içinde ulaşımı olumsuz yönde etkilemeyi sürdürüyor.

DEMİR YOLUNUN GREV FATURASI 300 MİLYON AVRO

Ulusal Demir Yolu İdaresi, grevin mali faturasının şimdiden 300 milyonu avroyu bulduğu bildirildi. 

Paris Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada çöp grevinin kabul edilemez olduğu ifade edildi ve "Bu eylem sadece ve sadece Paris halkını etkiliyor. Taleplerse ulusal düzeyde. 

Sendika temsilcileri ve hükümet biraraya gelerek bir an önce sorunu diyalogla çözmeli" dendi.

Geçtiğimiz aylarda Ortadoğu ülkelerinden Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta da çöp krizi yaşanmış, sokaklar çöple dolup taşmıştı.

resized_d3d20-2016-06-08t144551z_572246870_d1aetisxgxaa_rtrmadp_3_france-politics-protests-(1).jpgfransa-001.jpg

yemek,meyve sebze artıklarını suriyedeki PYDye gönderiyorlar zaar.
 // hursit dilaver
kusura bakmayın da adamların çöpu de bir başka..kutu,karton vesaire.. biz de olsa poşetlerle yemek artıkları..tayyip beyden önceki CHP istanbulunu hatırlasanıza. ya da şimdilerde CHPnin izmirini..galiba yemek artıklarını eskiden afrikaya gönderirlerdi. şimdi suriyenin kuzeyine PKKya PYDye PJYye falan demek.fransiz artıklarına kaldılar demek. beter lalar....
09 Haziran 2016 Perşembe 23:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler