YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paris'te EURO 2016 alarmı
Paris'te EURO 2016 alarmı
06 Haziran 2016 17:43
Paris Emniyet Genel Müdürü Cadot, Fransa'nın 10 Haziran-10 Temmuz tarihlerinde ev sahipliği yapacağı EURO 2016'nın güvenliği için başkentte görev alacak polis sayısının artırılacağını söyledi.

Paris Emniyet Genel Müdürü Michel Cadot, Fransa'nın 10 Haziran-10 Temmuz tarihlerinde ev sahipliği yapacağı 15. Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2016) güvenliği için başkent bölgesinde görev alacak polis sayısının artırılacağını söyledi.

EURO 2016 için uygulanacak güvenlik önlemleri konusunda basın toplantısı düzenleyen Cadot, "Paris bölgesinde mevcut 10 bin kişilik polis gücüne ilave, 3 bin polis daha görevlendireceğiz." ifadesini kullandı.

Cadot, polis akademisinin bu yılki mezunlarından da güvenliğin sağlanması konusunda istifade edeceklerini belirtti.

Başkent Paris'te maçların oynanacağı Stade de France ve Parc des Princes'in içinde ve etrafında güvenlik önlemlerinin artırılacağını ifade eden Cadot, taraftarların kentte dev ekranda maçları izleyecekleri bölgelerde, oyuncuların ve yöneticilerin konaklayacağı otellerde, kamp merkezlerinde ve uluslararası basın merkezinde de gerekli güvenlik önlemlerinin alınacağını vurguladı.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler