YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paris'i kana bulayacaktı
Paris'i kana bulayacaktı
14 Eylül 2016 23:35
Paris terörle mücadele şubesi ekipleri büyük bir terör saldırısı yapma hazırlığında olan 15 yaşındaki teröristi gözaltına aldı.

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve basına yaptığı açıklamada, Fransa gizli istihbarat ve terör ile mücadele ekiplerinin ortak çalışmaları sonucu elde edilen bilgiler ışığında, terör saldırısı yapmaya hazırlanan 15 yaşındaki teröristin, soruşturmaya başlamak için evinden alındığını belirtti.
Fransız emniyet güçleri tarafından "radikal dinci" olarak fişlenmiş olan terörist adayı Fransa'da uygulanmakta olan "olağan üstü hal" çerçevesinde "ev hapsinde" buluyordu.

OHAL çerçevesinde telefonları dinlenmekte olan 15 yaşındaki terör zanlısının bir çok defa, telefonunda bulunan "telegram" isimli şifreli haberleşme sistemi ile Suriye'de bulunan ve Fransa'daki terör saldırılarını organize ettiği iddia edilen Fransız vatandaşı Rachid Kassim ile irtibata geçtiğini belirten bakan Cazeneuve, bundan iki gün önce Paris'te gaz tüplerini patlatmak sureti ile terör saldırısı yapmak isteyen kadınların da Rachid Kassim ile bağlantılı olduklarını söyledi.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler