YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paris katliamı ile ilgili baskınlarda gözaltılar 104'e ulaştı!
Paris katliamı ile ilgili baskınlarda gözaltılar 104'e ulaştı!
17 Kasım 2015 07:19
Fransa İçişleri Bakanı, dün gece yarısı başlatılan baskınlarda 23 kişinin gözaltına alındığını, roketatarlar da dahil olmak üzere bazı silahlar ele geçirildiğini söyledi

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve, Paris katliamı ile ilgili düzenlenen baskınlarda gözaltına alınanların 104 kişiye ulaştığını açıkladı.

Katliam ile ilgili soruşturma ve operasyonlar hakkında bilgi vermek üzere bir açıklama yapan Cazeneuve, dün gece yarısı başlatılan baskınlarda 23 kişinin gözaltına alındığını, roketatarlar da dahil olmak üzere bazı silahlar ele geçirildiğini söyledi.

Cazeneuve, son gözaltılar ile birlikte geçen 48 saat içinde 104 kişinin gözaltına alındığını ve polisin dün akşam 168 operasyon gerçekleştirdiğini söyledi ve "Şunu herkes bilsin ki bu yalnızca bir başlangıç; bu adımlar devam edecek" dedi.

Pazar gününü pazartesi gününe bağlayan gece Fransa'nın Paris, Lyon, Grenoble, Toulouse gibi büyük şehirlerinde aranan evlerde 31 adet savaş silahlı ele geçirildiğini ve Lyon civarında yapılan aramada da bir zanlının ailesinin evinde yakalandığını ve yapılan aramada roket atar savaş silahları, polis pazubantları ve bir çok kurşun ele geçirildiğini açıkladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler