YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paris cinayetleri için ailelerden şok istek
Paris cinayetleri için ailelerden şok istek
20 Temmuz 2014 08:40
Paris'te öldürülen 3 PKK'lı kadının aileleri, Fransız mahkemesinden Ömer Güney'le irtibatlı 4 MİT'çinin tutuklanmasını istedi. Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in aileleri, Yargıç Jeanne Duye'ye başvurarak, 4 MİT elamanı için tutuklama istedi.

Haberde, tutuklanması istenen isimlerin geçtiğimiz Ocak ayında yayınlanan 'gizli' ibareli belgede isimleri bulunan MİT yetkilileri O. Yüret, U.K. Ayik, S. Asal et H. Özcan olduğu kaydedildi.

Ses kaydıyla örtüşüyordu

Belgenin ortaya çıkmasından hemen önce, Güney’e ait bir ses kaydı da internet ortamında paylaşılmıştı. 12 Ocak’ta yayınlanan kayıtta, iddiaya göre MİT üyeleri oldukları ifade edilen iki kişi, Güney ile bir görüşme esnasında kendisinden cinayet planlarını dinliyordu.

Şimdi böyle bir şansımız var

Ailenin avukatı Antoine Comte de siyasi cinayetlerde her zaman emri veren bir devletin olabileceğini ama ortada bir kanıt olmayacağını vurgulayarak, "Oysa şimdi burada böyle bir şansımız var" dedi. Compte, soruşturmada sonuna kadar giderek emri veren sıralı amirleri ortaya çıkarmak gerektiğini belirtti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler