YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paralel yapıya FBI'dan silah eğitimi
Paralel yapıya FBI'dan silah eğitimi
27 Aralık 2014 03:23
Paralel örgüt ile FBI ilişkisinde şoke edici bir gerçek daha belgeleriyle kanıtlandı. Fethullah Gülen'in onursal başkanı olduğu Raindrop Türk Evi üyelerine FBI tarafından silah eğitimi verildiği ortaya çıktı.

Paralel yapı operasyonunda hakkında yakalama kararı çıkarılan Fethullah Gülen, FBI’ın bölgedeki Müslümanları fişlemek için işbirliği yaptığı kurumların başında gelmesinin ardından şoke edici bir başka gerçek daha gün yüzüne çıktı.

Gülen’in onursal başkanı olduğu ve cemaatin Amerika’daki çatı eğitim derneği olan Raindrop Türk Evi’ninde eğitim dışı faaliyetler yürüterek sistematik şekilde FBI ajanlarını konuk ettiği belirlendi.

Vakfın internet sitesindeki bültenlere göre FBI ajanları vakfa takdir sertifikası veriyor ve vakıf üyelerine içinde silahlı eğitimin de yer aldığı FBI Vatandaşlık Programı’na katılmaları önerisinde bulunuyor.  İşte o toplantılardan örnekler:

2011'de Whetsel'i ağırladılar

Raindrop Türk Evi’nin Sosyal Bilimler ve Liberal Sanatlar Koleji’yle birlikte ortaklaşa verdikleri “Bir başka 11 Eylül’ün önüne geçmek için medyanın rolü” konulu panele katılanlar arasında eski FBI ajanı ve siyaset bilimler profesörü ve terörizm uzmanı Don K. Clark yer alıyor. Vakıf 1 Mart 2011 tarihinde de Oklahoma Şerifi John Whetsel’i ağırlıyor. Sitede yer alan habere göre katılanlar arasında FBI’in Oklahoma Bürosu'nda görevli James Finch’in de yer aldığı bilgisine yer veriliyor.  

8 Aylık eğitime davet ettiler

24 Eylül 2009'daki toplantıya katılan Warrener, üyeleri 8 ay süren vatandaşlık programı’na davet ediyor. FBI’in Vatandaşlık Programı’nda ise silahlı eğitim de yer alıyor. 15 Ekim 2009 tarihinde ise FBI'nın Kansas Büro Şefi ve 15 kişilik büro çalışanlarıyla  kahvaltıda bir araya geliniyor.

Ajanlar takdir belgesi verdi

Vakfın El Paso şubesinde 17 Kasım 2010 tarihinde 6. Yıllık diyalog ve dostluk yemeği veriliyor. Hazırlanan haber bülteninde katılımcıların yanı sıra FBI ajanlarının da yer aldığı  yazılıyor. 19 Ağustos 2010'daki yemekte FBI’ın Jackson büro ajanlarından Daniel McMullen ağırlanıyor.

Raindrop internet sitesinde kara propaganda

Raindrop Türk Evi resmi sitesinde vakfın eğitim ve yardım vakfı olduğu vurgulanırken, 14 Aralık operasyonunda gözaltına alınanlara yönelik iddialar ortadayken kara propaganda yapılan sitede bir yandan da Türkiye’nin imajı lekelenmeye çalışılıyor.

 

AKŞAM

 

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler