YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Paraları yanlışlıkla sobada yaktı
Paraları yanlışlıkla sobada yaktı
09 Mart 2015 18:29
Evdeki sobayı ateşleyen kadın, kocasının hırsızlara kaptırmamak için kendisinden saklamasını istediği 190.000 Yuan'ı(Yaklaşık 80.000 TL) yaktı.

35 yaşındaki Hao Bin, kocasının saklaması için kendisine verdiği 190 bin Yuan'ı bir tomara sardı sonra da bir tencereye koyup evde güvenli bir yer olarak gördüğü sobanın içerisine yerleştirdi.

Ertesi sabah Hoa Bin, çay yapmak için sobayı yaktığında olan oldu. İçerisinde unuttuğu paraların alev alev yandığını görev talihsiz kadın hemen söndürmeye çalışsa da paralar kül oluveriyor.

Daily Mail'in haberine göre, kocasının, kendisine teslim ettiği paraların yandığını gören talihsiz kadın fenalık geçirmiş. Kendisine geldiğinde yanmış paraları alıp Çin Bakası'nın yolunu tuttular. Ama aldıkları yanıt, onlar için ikinci bir yıkım oldu. Banka yetkilileri, ancak yarısından az yanmış banknotları değiştirebileceklerini, bu paraların ise yarıdan fazlasının yandığını, dolayısıyla yenileri ile değiştiremeyeceklerini söyledi.

Yaşadıkları bu talihsiz olayla ilgili olarak eşini affettiğini söyleyen Wang Bin, yapacak bir şey yok. İşçilerin parasıydı. Eşim de perişan oldu. Arkadaşlarımızdan ve akrabalarımızdan borç alıp paraları ödeyeceğiz. Hayat devam ediyor" açıklamasında bulundu.

Çin'de banka sistemine güvenin az olması nedeniyle çoğu insan, paralarını hırsızlara kaptırmamak için yastık altında, yatak arasında, çorap içine saklamak gibi yöntemlere baş vuruyor.

1-746.jpg

2-351.jpg

3-198.jpg

 

HABER10

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler