YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Papa'nın kanı çalındı!
Papa'nın kanı çalındı!
27 Ocak 2014 17:50
2005 yılında hayatını kaybeden Katoliklerin 264. ruhani lideri Papa 2. Jean Paul'ün kanının bulunduğu tüp, San Pietro della İenca kilisesinden çalındı.

2 gün önce gerçekleştiği düşünülen hırsızlık olayında eski Papa'nın kanının yanı sıra bir de Haç çalındı. Papa 2.Jean Paul'un çok sevdiği ve sıklıkla meditasyon için gittiği bir yer olması itibariyle kanının saklandığı küçük kilise Aquilla kentinde bulunuyordu. 27 Nisan'da Aziz mertebesine yükseltilecek olan 2.Jean Paul'ün çalınan kanını bulmak için yaklaşık 50 kişilik bir jandarma timi köpeklerle beraber bölgede arama çalışmalarına başladı.

San Pietro della İenca Kilisesi'nin rahibi Papa 2.Jean Paul'ün çalınan kanını en son cuma günü gördüğünü ve pazar günü tekrar kanın olduğu yere dündüğünde bulamadığını belirtti. Hırsızlık olayının sebebi henüz bilinmezken "satanist"lerin hırsızlıktan sorumlu olabileceği düşünülüyor.Gönüllü komitesi "Osservatorio Antiplagio"nun iddiasına göre hırsızlık günü Satanist Takvim'in yılbaşı olan 1 Şubat'a yakın olması bu iddiayı kuvvetlendiriyor.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler