YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Papa'dan son vaaz
Papa'dan son vaaz
24 Şubat 2013 15:20
Katolik aleminin ruhani lideri Papa 16. Benedikt bugün son Pazar ayını ve vaazını yaptı.

Aziz Petrus Bazilikası'nın önündeki meydanda toplanan binlerce inanana seslenen Joseph Ratzinger, herkese teşekkür edip selamlayarak "Dualarla hep yakın olacağız." dedi.

Dua ederken dünyayı ve dünya üzerindeki sorunları ötelememek gerektiğini ifade eden 16. Benedikt, Aziz Petrus'un Tabor dağına çıkıp inzivaya çekilmek istemesi ve sonra geri çağrılması durumunu hatırlatarak kendisinin de aynı hisleri paylaştığını belirtti. Papa, "Hayatımın şu anında Tanrı beni daha fazla dua etmek için dağa çağırıyor. Ama bu, kiliseden vazgeçmek anlamına gelmiyor. Bilakis Tanrı bana bunun sebebini sorarsa diye bugüne kadar nasıl bir aşk ve bağlılıkla hizmet ettiysem yine kendi gücümün yettiği kadar hizmet etmeye aynen devam edeceğim." dedi.

Papa'nın konuşması birkaç kez alkışlarla bölünürken bazı inananların hıçkırarak ağladığı görüldü. 16. Benedikt de alkışlara teşekkür edip dünkü yağmurdan sonra bugün havanın daha iyi ve konuşma sırasında güneşli olmasından dolayı "Tanrı'ya bu güneşi verdiği için şükür ediyoruz." diye ekledi. Papa son vaazını gösterilen ilgiden ötürü hem kilise hem de kendi adına meydanı dolduran inananlara teşekkür edip herkesi selamlayarak sonlandırdı.

 

CHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler