YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Papa'dan skandal açıklama! Sığınmacı göçüne 'Arap istilası' dedi
Avrupa tarihi boyunca kaç tane istilayla karşı karşıya kaldı, ama her defasında bunun üstesinden gelebildi diyen Papa Françis, Ortadoğu'dan Avrupa'ya yapılmakta olan göçün "Arap istilası" olarak nitelendirilmesi gerektiğini söyledi.
Papa'dan skandal açıklama! Sığınmacı göçüne 'Arap istilası' dedi
04 Mart 2016 / 17:06 Güncelleme: 04 Mart 2016 / 17:13

Avrupa Birliği'nin sığınmacı krizine çözüm bulma tartışmalarına Katoliklerin ruhani lideri Papa Françis de dahil oldu.

Sığınmacı kriziyle ilgili Vatikan yayın organı "Osservatore Romano"ya konuşan Papa Françis, Ortadoğu'dan Avrupa'ya doğru göçün "sosyal bir gerçeklik" olduğunu belirtti.

ARAP İSTİLASI DEDİ

"Günümüzde bir Arap istilasından bahsedebiliriz" diyen Papa Françis, "Avrupa tarihi boyunca kaç tane istilayla karşı karşıya kaldı? Ama her defasında bunun üstesinden gelerek, kültürlerarası alışverişten büyüyerek çıkmayı başardı" dedi.

"İnsani krizi görmezden gelemeyiz" şeklinde konuşan Papa Françis, Avrupa'nın sığınmacı krizinin üstesinden birlik olarak gelebileceğini söyledi.

Avrupa ulusal ego, siyasi oyunlar ve küçük hesaplara teslim olmamalı" şeklinde konuşan Papa Françis, "Pazarlık masasına dönmek çok önemli. Kazanmak için ise bazı küçük şeyleri kaybetmeyi göze almalıyız" dedi.

Avrupa ülkelerindeki doğum oranlarına da dikkat çeken Papa Françis, İspanya ve İtalya'da doğum oranının sıfıra yaklaştığını söyledi. Papa Françis, Avrupa'nın bu krizden çıkmasının ancak aileyi ön plana çıkararak mümkün olabileceğini de vurguladı.

 // mustafa
yağma ile 13 haçlı seferi yaptınız. şimdi masumane hilal seferini görün. elbette ettikleriniz in faturası olacakti...
05 Mart 2016 06:37
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler