YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Papa'dan Erdoğan itirafı: Beni istemedi
Papa 16. Benedetto, en hassas ziyaretini Türkiye'ye yaptığını söyledi. Eski Papa, "Erdoğan ilk başta beni kabul etmek istemiyordu. Fakat yavaş yavaş atmosfer ısınmaya başladı ve sonunda da gerçek bir anlayış sağladık" dedi.
Papa'dan Erdoğan itirafı: Beni istemedi
09 Eylül 2016 / 11:07 Güncelleme: 09 Eylül 2016 / 12:45

Şubat 2013'te istifa eden Papa 16. Benedetto'nun Alman gazeteci Peter Seewald'la söyleşisi "Son Sohbetler" isimli kitapta yayımlandı. Eski Papa, görevi süresince en "hassas" ziyareti Türkiye'ye yaptığını söyledi.

Papa 16. Benedetto, Eylül 2006'da Almanya'daki Regensburg Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada İslam'la ilgili söylediklerinin Müslümanlar arasında infiale yol açmasının ardından, Kasım 2006'da Türkiye'ye yaptığı ziyaretin en "hassas" gezisi olduğunu söyledi.

"ERDOĞAN İLK BAŞTA ZİYARET ETMEMİ İSTEMEDİ"

Peter Seewald'ın "En hassas seyahatiniz hangisiydi?" şeklindeki sorusuna Ratzinger şöyle yanıt verdi:

"Muhtemelen Türkiye'ye yaptığım seyahatti. Regensburg konuşmasının yarattığı toz bulutu hala dinmemişti. Bu yüzden Erdoğan ilk başta beni kabul etmek istemiyordu. Fakat yavaş yavaş atmosfer ısınmaya başladı ve sonunda da gerçek bir anlayış sağladık. Ama ilk başta hassas bir andı, her iki tarafın da yüreklerini açtığı için Tanrı'ya müteşekkirim"

tayyip bey gerekenle görüşüyor demek.
 // hursit dilaver
islama söversen tayyip bey seninle konuşmaaz. sonra burnunu sürttü demeki ki, yumuşama başlamış. sen keşke fetöcüğünle görüşseydin. sana güzel zangoçluk da yapardı bak. onu da deyvereyim. ve 2. cuma vaazım sayıla bari de, birileri nasiplensin.....
09 Eylül 2016 Cuma 15:51
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler