YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Papa Hristiyanlara fırça çekti: Mumyalar, serseriler, paganlar...
Katolik cemaatinin ruhani lideri Papa Francesco, "yoldan sapanlar" olarak nitelendirdiği Hristiyanları sert bir dille eleştirdi. Papa onlar için "mumyalar, serseriler, paganlar" ifadelerini kullandı.
Papa Hristiyanlara fırça çekti: Mumyalar, serseriler, paganlar...
04 Mayıs 2016 / 10:44 Güncelleme: 04 Mayıs 2016 / 10:52

Vatikan sınırlarında ikamet ettiği Azize Marta Konukevi’ndeki şapelde sabah duası sırasında konuşan Papa, Hristiyan yaşamı için Hazreti İsa’nın yolunun “doğru yol” olduğunu dile getirerek, bunu tutarlı bir şekilde takip etmenin önemli olduğunu söyledi.

ONLAR MUMYALAR, SERSERİLER, PAGANLAR

Günümüzde farklı sebeplerden dolayı Hristiyanların İsa’nın yolunu unuttuğunu kaydeden 79 yaşındaki Papa, bunların Hristiyan olmadığını belirterek, “Onların ne oldukları belli bile değil. Onlar biraz paganlaşmış Hristiyanlar. Sözlerimden dolayı beni affedin, ama onlar birer mumya, manevi birer mumya gibiler. O yolda bir şey yapmadan öylece duruyorlar” dedi.

Papa, yolunu şaşırıp bunun doğru yol olduğunda ısrar edenlere ise, “Bu inatçılık bir trajedir. O, kendine doğru yolu göstermesine dahi izin vermiyor” dedi. 

Papa, yürüyen, ancak nereye yürüdüğünü bilmeyen Hristiyanlara yönelik ise, “Onlar Hristiyan hayatında yanlış yoldalar, onlar serseriler. İsa ve onun güzel yaşamına yaklaşmak yerine, yaşamları oraya buraya savrulmakla geçiyor” sözlerini sarf etti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler