YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Papa Franciscus, sorumluların vicdanlarına seslendi
Papa Franciscus, sorumluların vicdanlarına seslendi
28 Eylül 2016 13:55
Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus Halep'teki saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus Halep'teki saldırılara ilişkin, "Bu bombardımanların sorumlularına, vicdanlarına sesleniyorum ki onlar Tanrı önünde hesap vermek durumunda kalacaklar." değerlendirmesinde bulundu.  

Papa, çarşamba günleri Vatikan’ın Aziz Petrus Meydanı'nda yaptığı genel kabul oturumunda, Suriye’nin Halep kentindeki saldırılara da değindi. 

Konuşmasının son bölümünü Suriye’ye ve Halep’e ayıran Papa, “Benim düşüncelerim bir kez daha harap olmuş Suriye ile birlikte. Halep halkının acı çektiğine yönelik dramatik haberleri almaya devam ediyorum. Onların acısını onlarla birlikte hissettiğimi, dualarımla ve manevi şekilde onlara yakın olduğumu belirtmek istiyorum.” dedi. 

PAPA FARANCİSCUS'TAN HALEP'TEKİ SALDIRILARA TEPKİ

Halep’teki saldırılara özellikle dikkati çeken Papa Franciscus, "Çocukların, yaşlıların, hastaların, gençlerin, herkesin öldüğü bu hırpalanmış şehirde yaşananlardan dolayı derin üzüntü ve çok büyük endişe duyduğumu ifade etmeliyim." diye konuştu. 

Bir zorunluluk ve aciliyet gereği olarak tüm güçlere, sivillerin korunmasına yönelik çağrısını yinelediğini vurgulayan Papa Franciscus, "Bu bombardımanların sorumlularına, vicdanlarına sesleniyorum ki onlar Tanrı önünde hesap vermek durumunda kalacaklar." ifadelerini kullandı.


AA

Etiketler: , ,
 // türk
Suriye'de müslümanları katledip'te camilere haç diken kimler acaba????????...
28 Eylül 2016 16:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler