YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Panama skandalı büyüyor! 2 medya devi daha işin içinde!
Adı kara para aklama skandalına karışan İngiltere Başbakanı David Cameron, işin içinde medya devleri BBC ve Guardian'ın da olduğunu savundu.
Panama skandalı büyüyor! 2 medya devi daha işin içinde!
12 Nisan 2016 / 17:39 Güncelleme: 12 Nisan 2016 / 17:46

Panama Belgeleri sonrası babasına ait off-shore şirketinde hisseleri olduğunu itiraf eden ve istifası istenen İngiltere Başbakanı David Cameron, Parlamento'nun alt kanadı Avam Kamarası'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

"YASAL YOLLARLA PARA KAZANMA HAKKIM VAR"

Uluslararası vergi kaçakçılığıyla mücadele edileceğini söyleyen Cameron, "Ancak her bir İngiliz vatandaşının yasal yollardan para yapma hakkını korumalıyız" dedi.

Cameron, 'yasal yollarla para kazanma' hakkını da savunup ‘yapay yollarla vergiyi düşürmenin’ meşru şirketlerle karıştırılmaması gerektiğini söyledi.

"BBC VE GUARDİAN DA İŞİN İÇİNDE"

Diğer taraftan Cameron İngiliz yayın kurumu BBC, ülkenin önde gelen gazetelerinden The Guardian ve Londra'daki Islington Belediyesi’nin de off-shore yatırım fonları olduğunu öne sürdü.

Cameron ayrıca Büyük Britanya'ya bağlı Cayman Adaları, Britanya Virgin Adaları ve Jersey gibi bazı ‘vergi cennetleri’ yetkililerinin, İngiliz yetkililerle bilgi paylaşımında bulunacağını belirterek, vergi cennetlerine yönelik radikal kurallar getirileceğini söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler