YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Panama belgelerinde onun da adı var
Panama belgelerinde onun da adı var
05 Nisan 2016 11:22
Dünyanın en büyük dördüncü offshore hukuk firması Panama Mossack Fonseca'dan sızdırılan belgelerde, “offshore” hesaplarda para bulunduran liderler arasında Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri'nin de olduğu iddia edildi.

Dünyanın en büyük dördüncü offshore hukuk firması Panama Mossack Fonseca'dan sızdırılan belgelerde, “offshore” hesaplarda para bulunduran liderler arasında Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri'nin de olduğu belirtildi.

Sızdırılan belgelerde, Mossack Fonseca'nın iş adamı olduğu ve Buenos Aires Belediye Başkanlığı görevini yürüttüğü dönemde Macri’ye hukuki danışmanlık hizmeti verdiği iddia edildi.

Ayrıca hizmeti alan Fleg Trading Ltd. adlı şirkette Macri'nin babası ve kardeşinin de yönetim kurulunda bulunduğu, kendisinin de şirketin müdürü ve başkan yardımcısı olduğu belirtildi.

Macri'nin belediye başkanlığı döneminde şirketle ilişkisi hakkında açıklamada bulunmadığı ancak 2007 ve 2008 yıllarında, ABD'deki banka hesapları dahil olmak üzere yurtdışında hesapları ve mal varlıkları bulunduğunu beyan ettiği ifade edildi.

Hükümetten yapılan açıklamada ise Macri'nin ailesine ait söz konusu şirketin hisselerinde payı olmadığı vurgulandı. Açıklamada şirketin kurumsal yatırım amaçlı kurulduğu ve Macri'nin de bu şirkette müdür olarak görev yaptığı kaydedildi. 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler