YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pakistan'dan sert Suudi Arabistan uyarısı
Pakistan'dan sert Suudi Arabistan uyarısı
27 Mart 2015 02:31
Pakistan, Suudi Arabistan'ın toprak bütünlüğüne karşı olası bir tehdide sert yanıt verileceğini açıkladı.

İslamabad'da Yemen'deki kriz üzerine Başbakan Navaz Şerifin başkanlığında yapılan toplantıdan sonra Başbakanlık Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada "Başbakan Muhammmed Navaz Şerif Ortadoğu'daki en son gelişmeleri görüşmek için bu akşam üst düzey bir toplantıya başkanlık etti. Toplantıda Suudi Arabistan'ın toprak bütünlüğüne karşı her hangi bir tehditle Pakistan'dan sert yanıt verilecek kararı alındı" denildi.

Başbakan Şerif'in, Pakistan'ın Suudi Arabistan ve diğer körfez ülkeleri üyeleri ile yakın ve kardeşçe ilişkilere sahip olunduğunu söylediği ifade edilen açıklamada, Savunma Bakanı Havaca Asif, Milli ve Dış İlişkiler Danışmanı Sertaç Aziz ve ordudan bazı kıdemli yetkililerden oluşacak bir heyetin yarın 27 Martta Suudi Arabistan gönderilme kararı alındığı ifade edildi.

Başbakanın başkanlık ettiği toplantıya Savunma Bakanı Havaca Asif, Milli ve dış ilişkiler Danışmanı Sertaç Aziz ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Rahil Şerif ve Hava Kuvvetleri komutanı Hava Marşalı Sohael Aman'ın da katıldığı belirtildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler