YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pakistan'da vahşet: 14 ölü
Pakistan'da vahşet: 14 ölü
15 Ekim 2009 08:17
Amerika tarafından yapıldığından şüphelenilen roket saldırında 4, intihar saldırısında da 10 kişi öldü

Pakistan'ın Kuzey Veziristan bölgesine ABD güçleri tarafından yapıldığından şüphelenilen roket atışı sonucu 4 kişi, ülkenin kuzeybatısında bir polis karakoluna düzenlenen intihar saldırısında ise 10 kişi öldü.    

İstihbarat yetkilileri, Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan'ın en büyük kenti Miranşah yakınındaki Dande Derpa Khel bölgesine sabah saatlerinde yapılan roket saldırısında ölenlerin kimliğinin henüz belirlenmediğini, ancak bölgede etkinliği bulunan Celaleddin Hakkani'nin grubuna bağlı militanlar olabileceğini kaydetti.
        

Hakkani'nin Afganistan'daki bazı saldırılarla bağlantılı olduğu ileri sürülürken, roket atışının Pakistan ordusunun bölgedeki Taliban militanlarına yönelik büyük çaplı bir saldırıya hazırlandığı sırada yapıldığına işaret ediliyor. Amerikan güçleri, El Kaide ve Taliban'a yönelik olarak Kuzey Veziristan bölgesine belirli aralıklarla saldırı düzenliyor.
         
İNTİHAR SALDIRISI    

Ülkenin kuzeybatısında bir polis karakoluna araçla düzenlenen intihar saldırısında ise ilk belirlemelere göre 10 kişinin öldüğü bildirildi. Polis yetkilileri, Kohat kasabasındaki sabah saatlerinde yapılan intihar saldırısında 10 kişinin öldüğünü, ölenler arasında öğrencilerin de bulunduğunu söyledi.
        

Ülkedeki televizyon kanallarında ise olayda, 8 kişinin hayatını kaybettiği,  yaklaşık 20 kişinin de yaralandığı kaydedildi.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler