YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pakistan'da kiliseye saldırı! 5 ölü
Pakistan'da kiliseye saldırı! 5 ölü
17 Aralık 2017 14:01
Pakistan'ın Belucistan eyaletinin başkenti Ketta'da pazar ayini sırasında bir kiliseye düzenlenen intihar saldırısında 5 kişi hayatını kaybetti, 16 kişi yaralandı.

Ülkenin güneybatısındaki eyaletin başkenti Ketta'da saldırganlar, bir kilisede pazar ayinindeki yüzlerce kişiyi hedef aldı.

Eyaletin içişleri bakanı Sarfraz Bugti, iki saldırganın ayin sırasında kiliseye girdiğini, birinin girişte üzerindeki bombaları imha ettiğini, diğerinin güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü belirtti.

Belucistan polis şefi Abdul Razzak Cheema, saldırıda 5 kişinin öldüğünü, çocuk ve kadınların da aralarında bulunduğu 16 kişinin yaralandığını aktardı.

Saldırıyı üstlenen olmadı.

TÜRKİYE SALDIRIYI KINADI

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’ın Belucistan eyaletinin başkenti Ketta’da bir kilisede düzenlenen terör saldırısını kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Pakistan’ın Belucistan eyaletinin başkenti Ketta’da bir kilisede bugün gerçekleştirilen terör saldırısı sonucunda birçok kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda yaralı olduğu büyük üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu terör saldırısını kınıyor, dost ve kardeş Pakistan Hükümeti ile halkına başsağlığı diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

 // cCc TÜRK cCc
Bunlar boş eylemler değil!! Ve şundanda eminimki Yakındır pakistanda buna benzer ve daha büyük bir eylem daha yapılacak ve abd uzun zamndır planladığı pakistan işgalini fitilleyecek...
17 Aralık 2017 20:21
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler