YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pakistan'da kan durmuyor
Pakistan'da kan durmuyor
13 Mart 2010 07:08
Pakistan'da yapılan intihar saldırısında 10 kişi hayatını kaybetti..

Pakistan'ın kuzeyinde Svat bölgesinin en büyük kenti Mingora'da polis noktasına düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısı 10'a çıktı.

Polis kaynakları, Mingora'da bir kontrol noktasına düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin arasında güvenlik görevlilerinin de bulunduğu saldırıda 20'den fazla kişinin yaralandığı belirtildi.

Mingora polisinden bir  yetkili, en az 15 kilo patlayıcının kullanıldığı saldırıda, 20-25 aracın hasar gördüğünü söyledi.

Polis, kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini ve yaralıların çevredeki hastahanelere sevk edildiğini belirtti.

Pakistan İçişleri Bakanı Rahman Malik de saldırıyı kınadığını ve olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını açıkladı.

DÜNKÜ SALDIRILARDA DA ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

Pakistan'ın Lahor kentinde güvenlik güçlerinin hedef alındığı dünkü intihar saldırılarında da ölenlerin sayısının 57'ye çıktığı, yaralı sayısının 136 olduğu açıklandı.

Lahor polisinden Malik Raheel Amcad, güvenlik güçlerine ait araçların hedef alındığı arka arkaya düzenlenen iki intihar saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının 57'ye yükseldiğini söyledi.

Her iki intihar komandosunun da 10'ar kiloluk patlayıcıyı üzerine bağlayarak, güvenlik noktasına saldırdığını belirten Amcad, kurbanların çoğunun pazar yerindeki camiye cuma namazına gelenler olduğunu ifade etti.

Amcad ayrıca, saldırıda 11 işyeri, 6 otomobil ve 13 motosikletin hasar gördüğünü kaydetti.

Öte yandan, isminin açıklanmasını istemeyen bir istihbarat yetkilisi bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, saldırganların teşhisine yardımcı olacak somut delillerin toplandığını belirterek, saldırının arkasında Hint İstihbarat Servisi'nin (RAW) bulunduğunu iddia etti.

A.A.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler