YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pakistan'a iki ayrı saldırı: 14 ölü
Pakistan'a iki ayrı saldırı: 14 ölü
08 Kasım 2010 07:40
Amerikan insansız hava uçaklarının, Pakistan'ın Afganistan sınırındaki bölgeye düzenlediği saldırılarda 14 Taliban militanı öldürüldü.

Pakistan'ın Afganistan sınırındaki Kuzey Veziristan aşiretler bölgesine insansız Amerikan uçağı ile düzenlenen iki ayrı saldırıda 14 kişinin öldüğü bildirildi.    

Pakistan televizyonlarının bölgedeki güvenlik kaynaklarına dayanarak yayımladığı haberlere göre, Kuzey Veziristan'ın Mir Ali bölgesindeki Gulam Han köyünde Taliban militanları tarafından kullanılan bir eve yapılan saldırıda 9 militan öldü.

Amerikan insansız uçaklarının, Kuzey Veziristan'ın Data Hel bölgesinde seyir halindeki bir araca düzenlediği ikinci saldırıda da 5 militan daha öldü.

İsmini açıklanmasını istemeyen bir istihbarat yetkilisi, ikinci saldırıda ölen 5 kişinin Taliban ile işbirliği yapan yabancı uyruklu El-kaide militanları olabileceğini ifade etti.

Bazı köylüler, Amerikan insansız uçaklarının bölgede uçmaya devam ettiğini, korku ve endişe nedeniyle halkın evlerine girmediklerini söyledi.

Pakistan topraklarında Amerikan insansız hava araçlarıyla son iki ay içinde düzenlenen 40'tan fazla saldırıda 200'den fazla kişi hayatını kaybetti.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler