YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pakistan-Hindistan sınırındaki gerginlik
Pakistan-Hindistan sınırındaki gerginlik
08 Ekim 2014 23:59
Pakistan'ın Hindistan ile sınır bölgelerinde, Hint askerlerinin ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda ölenlerin sayısı 10'a yükseldi, 42 kişi de yaralandı.

Pakistan askeri yetkililerinden biri isminin gizli kalması şartı ile AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçtiğimiz üç günde Hint askerlerinin Sialkot şehrine bağlı Çarva, Harpal, Pasrur ve Şakargarh sınır bölgelerine ağır silahlar ve havan topları ile düzenlediği saldırılarda ölen sivillerin sayısının 10'a yükseldiğini, yaralı sayısının da 42 olduğunu söyledi.

Yaralanan sivillerin hastanelerde tedavi altına alındığını aktaran yetkili, Pakistan sınır kuvvetlerinin saldırılara karşılık vermesi ile çatışmaların zaman zaman devam ettiğini ifade etti.

Öte yandan Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in, cuma günü sınırdaki durumu ele almak için üst düzey yetkililerle bir araya geleceği belirtildi.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in Ulusal Güvenlik ve Dış İlişkiler Danışmanı Sertaç Aziz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cuma günü düzenlenecek Başbakan Şerif'in önderliğindeki ulusal güvenlik toplantısında, sadece Pakistan ve Hindistan sınırındaki çatışmaların ele alınacağını ifade etti.

Hindistan'ın sınır bölgelerine saldırarak bölgedeki istikrarı tehlikeli boyutlara taşımaya çalıştığını vurgulayan Aziz, Pakistan'ın barış görüşmelerinden yana olduğunu, Hindistan'a bir kez daha barış elini uzattığını, bölgede kalıcı istikrar ve huzurun sağlanması için Keşmir meselesinin halledilmesi gerektiğini kaydetti.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler