YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Pakistan, Afgan istihbaratının iddialarını reddetti
Pakistan, Afgan istihbaratının iddialarını reddetti
26 Haziran 2015 00:35
Pakistan, Afganistan istihbarat birimi Ulusal Güvenlik Direktörlüğü (NDS) Sözcüsü'nün parlamento binası saldırısında Pakistan istihbaratının ilgisi olduğu yönündeki iddiaları şiddetle reddetti.

Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcülüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, NDS'nin bu yöndeki iddialarının iki kardeş ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine hizmet etmediği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Ne Afgan halkının ne de uluslararası toplumun bu iddiaya inanmadığından eminiz. Bu iddia, iki ülke arasındaki ilişkileri bozmak isteyen karanlık güçlerin emellerine hizmet etmektedir. Pakistan, NDS Sözcüsü'nün Afgan Parlamento binası saldırısında Pakistan istihbaratının ilişkisi bulunduğu yönündeki tamamen yalan olan iddialarını şiddetle reddetmektedir. Pakistan daima Afganistan'ın demokratik ve istikrarlı bir sistem içerisine girmesini desteklemektedir ve terörün her şeklini kınamaktadır. Biz terörün bölgede elimine edilmesi ve bu sorunun çözüme kavuşturulması için Afganistan hükümeti ile yakın işbirliği içerisinde olmayı sürdüreceğiz."

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Taliban militanlarının bomba yüklü araçla parlamento binasına düzenlediği saldırıda, 2 sivil hayatını kaybetmiş, 40 sivil yaralanmış ve 6 saldırgan da güvenlik güçleri tarafından ölü ele geçirilmişti.

 

AA

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler