YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Özür dilemeyeceğiz"
Netanyahu Mavi Marmara baskını için sadece üzgün!
"Özür dilemeyeceğiz"
28 Aralık 2010 / 07:03 Güncelleme: 28 Aralık 2010 / 08:21

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Mavi Marmara baskınından dolayı Türkiye'den özür dilemek istemediklerini, baskına katılan askerlerini korumak istediklerini, görüş ayrılığını giderecek bir formül bulunması için de çaba gösterdiklerini söyledi.

Netanyahu, Channel 10 televizyonundaki söyleşisinde, ''Onlar (Türkiye) bizden özür istiyor ancak biz elbette, özür dilemek istemiyoruz. Biz, can kayıpları ve benzerlerinden ötürü, daha önce de yaptığımız gibi, üzüntülerimizi bildirmeye hazırız'' dedi.

Netanyahu, bu baskına katılan İsrail askerlerini ve komutanlarını korumanın birincil derecede önemli olduğunu, bu çerçevede ''askerlerin baskın sırasında taammüden değil, kendilerini koruma çerçevesinde hareket ettiklerinin'' Türkiye tarafından kabul edilmesine önem verdiklerini ifade etti. İsrail Başbakanı Netanyahu, bunun nedenini açıklarken de baskına katılan askerlerin uluslararası ceza mahkemelerinde yargılanmalarını istemediklerini, bu çerçevede askerleri korumalarının önemli olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin özür beklentisi, kendilerinin ise bunu istememesi sorununu çözecek bir formüle henüz ulaşılmamış olduğunu kaydeden Netanyahu, ''Bir kurtarıcı formülün hala bulunmamış olduğunu söylemekten ötürü üzgünüm. Bunun için hala çaba gösteriyoruz ancak bu soruna ilişkin kamuoyuna açık demeçlerin de bir yardımı olmaz'' diye konuştu. (AA)

ÖZÜR DİLEMEK ERDEMDİR.
 // BATUHAN
İnsanlıktan nasibi olmayan gözünü kan bürümüş yahudiler özür dileyemezler çünki dilerlerse insan gibi yaşamak zorunda kalırlar buda onların işine gelmez. Şayet özür dilerlerse kendi varaoluşlarının sonu olacağını biliyorlar. Bunların temel sermayeleri gasp ve cinayettir. Benim israilden isteğim Türkiyeden özür dileyip tazminat vermesi ambargonun kaldırılması, israil eski sınırlarına geri dönerek Filistin'lilere altyapı ve ölüm tazminatı vermesidir....
28 Aralık 2010 09:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler