YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Özgür (!) ABD'de Demokrasi Baharı: 700 gözaltı!
ABD'nın başkenti Washington'da paranın siyasetteki etkisini protesto için düzenlenen “Demokrasi Baharı” adlı gösterilerin beşinci günü sona ererken gözaltına alınanların sayısı 700'ü buldu.
Özgür (!) ABD'de Demokrasi Baharı: 700 gözaltı!
16 Nisan 2016 / 01:53 Güncelleme: 16 Nisan 2016 / 08:59

ABD Kongre binası önünde toplanan 200 gösterici, polisin “yasa dışı gösteri yaptıkları" uyarılarına rağmen alandan ayrılmayınca gruptan yaklaşık 100 kişi gözaltına alındı.

Kongre binasının yanında polisin belirlediği bölgeye götürülen göstericilere kelepçe takılmadı. Bir kısım gösterici ise Kongre binasının karşısında bulunan parkta slogan atmaya devam ederek protestolarını sürdürdü.

BİZ DAHA ÖLMEDİK!

Öte yandan bazı günlerin özel yaş gruplarına ayrıldığını belirten göstericiler, “Yaşlılar Günü" olarak ilan ettikleri 12 Nisan gününde de 85'ten fazla göstericinin gözaltına alındığını hatırlattı.

Eyleme katılan yaşlılar, “Demokrasi satılık değil, hapse girmek için çok yaşlı değiliz", “Demokrasi için yaşlılar" ve “Henüz ölmedik, verdiğim oyu son derece önemsiyorum" yazılı pankartlar taşımıştı.

işte size demokrasi
 // muammer bekaroğlu
bizim demokrasi çığırtkanları acaba 6-7 eylülde,27 mayısta,71 de 12 eylülde nerelerdeydiler tatildelermiydi,demokrasi ve özgürlük havarileri kendi,lerine istiyorlar halka değil,eğer öğrenmek istiyorlarsa ab ye veya abd gitsinlerde özgürlüğü görsünler,biz traş olduk bize traş yapmasınlar ancak gider bizim hainler....
16 Nisan 2016 Cumartesi 15:53
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler