YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖSO'nun ilerleyişi sürüyor
ÖSO'nun ilerleyişi sürüyor
17 Eylül 2016 19:06
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 'Fırat Kalkanı Harekatı' ile desteklenen Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, sınır hattını IŞİD’den temizledikten sonra iç kesimlere ilerleyişini sürdürüyor.

Cerablus ile Azez arasındaki sınır hattını IŞİD’den tamamen temizleyen ÖSO güçleri, tank ve uçaklarla temizlenen güneydeki Bab bölgesine doğru yürüyor. Sabah saatlerinden itibaren de Arpakesmez Köyü'nün karşısındaki Suriye topraklarında araç hareketliliği dikkat çekti. Rai ve Azez bölgesinden iki ayrı noktadan Bab'a ilerleyen ÖSO güçlerinin, iç kesimlerdeki bazı noktalarda IŞİD'lı teröristler ile çatıştığı kaydedildi.

IŞİD HEDEFLERİ HAVADA VE KARADAN VURULUYOR 

Kilis'in karşısındaki Suriye köylerinde bulunan IŞİD hedefleri, havadan kaolisyon savaş uçakları, karadan ise obüslerle vuruluyor. 

Kilis'in Arpakesmez Köyü'nün karşısında bulunan ve Suriye'nin IŞİD denetimindeki Karamezra, Savran, Kefarganni ve Yelbaba köylerindeki mevziler, koalisyon güçlerine ait savaş uçakları tarafından ateş altına alındı. Karadan da obüslerle vurulan IŞİD mevzilerinden sık sık dumanlar yükseliyor.

HAVA HAREKATINDA 3 BİNA İMHA EDİLDİ

Bugün saat 11.53-12.26 saatleri arasında Tatimus ve Kunah Tira bölgelerine Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendi. Bölgede tespit edilen IŞİD'e ait 3 sabit hedef (bina) ateş altına alınarak içindekilerle beraber imha edildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler