YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖSO tepkili: "Batı bizi sattı!"
ÖSO tepkili: "Batı bizi sattı!"
17 Temmuz 2013 12:28
AB'nin Suriyeli muhaliflere yönelik askeri yardım ambargosunun 1 Ağustos itibariyle kalkması beklenirken, İngiltere geri adım attı. Özgür Suriye Ordusu Genelkurmay Başkanı Selim İdris, "Batı bizi sattı. Bu, Suriye halkını ölüme terk ve ihanettir' dedi.

AB'nin Suriyeli muhaliflere yönelik askeri yardım ambargosunun 1 Ağustos itibariyle kalkması beklenirken, bu konuda Avrupa ülkelerinin geri adım atması Suriyeli muhalifler cephesinde bardağı taşıran son damla oldu.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Selim İdris, İngiltere'nin Suriye muhalefetine silah yardımı yapılmayacağına ilişkin kararını 'Suriye halkını ölüme terk etmek ve ihanet' olarak nitelendirdi.

İdris yaptığı yazılı açıklamada, 'İngiltere Başbakanı David Cameron'ın Suriye muhalefetine silah yardımı yapılmayacağını teyit etmesi, Suriye halkını Esed güçlerinin katliamlarıyla başbaşa bırakmak ve ölüme terk etmek anlamına gelmektedir. Bu ihanet aynı zamanda ülkemizdeki El-Kaide örgütünü güçlendirecektir' dedi. İdris, ÖSO'ya ulaştırılan 'gelişmiş silahlar' ile mühimmatın, çeşitli silahlı muhalif gruplara dağıtılmının da güvenli bir şekilde sürdüğünü bildirdi.

Siviller canlı kalkan

Suriye'de rejime bağlı güçlerin, başkent Şam'daki Kabun Camisi'nde tutulan 200 sivili canlı kalkan olarak kullandığı iddia edildi. Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), Kabun banliyösünde tutulan kadın, çocuk ve yaralıların bölgeden çıkarılması için insani koridor oluşturulması çağrısı yaptı.

 

Yeni Şafak

15:40
 // Zeki
Allahın yardımı üzerinize olsun abd ,ab muhaliflere yardım etmez çünkü onlar müslüman bunlar ancak mısırdakı gibi darbecilere cuntacılara yardım eder onlarda müslüman halka zülüm ettigi için yardım ederler....
17 Temmuz 2013 15:40
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler