YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖSO o bölgede bir cephe daha açtı
Cerablus'taki DAEŞ varlığına son vermek amacıyla Türkiye'nin desteğiyle muhalifler tarafından gerçekleştirilen Fırat Kalkanı harekatı kapsamında ÖSO yeni bir cephe daha açtı.
ÖSO o bölgede bir cephe daha açtı
03 Eylül 2016 / 16:49 Güncelleme: 03 Eylül 2016 / 16:51

Suriye'nin kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Halep'e bağlı Çobanbey ilçesinden yeni bir cephe açtı.

TSK Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon hava kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör tehditlerine karşı yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı genişleyerek devam ediyor.

TEMİZLENEN ALAN 400 KİLOMETREKAREYİ AŞTI

ÖSO'ya bağlı kuvvetlerin harekatın başladığı 24 Ağustos’tan bu yana terör unsurlardan temizlediği alan 400 kilometrekareyi aştı. ÖSO, doğuda Sacur Çayı'nın Fırat Nehri'yle birleştiği yer ile batıda Ez Zahiriyah-El Yakubiyah-Hasansağır meskun mahallerini içeren bölgede kontrolü sağladı. Koalisyon çerçevesinde yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında ÖSO 30'dan fazla köy ve yerleşim yerini terörist unsurlardan kurtardı.

YENİ CEPHE

Harekat kapsamında ÖSO yeni bir cephe daha açtı. Daha önce terör örgütü DAEŞ'ten kurtardığı Çobanbey ilçesini merkez olarak kullanan muhalif kuvvetler buradan doğu ve güneydeki terör hedeflerine doğru harekete geçti.

BAZI YERLEŞİM YERLERİNDE KONTROL SAĞLANDI

Sabah erken saatlerden itibaren ilçeye çevre bölgelerden de çok sayıda muhalif unsur sevk edildi. Yapılan mühimmat takviyesinin de ardından ÖSO'ya bağlı gruplar doğu ve güneye doğru ilerlemeye başladı. Türk Silahlı Kuvvetlerince desteklenen muhalif kuvvetler bazı yerleşim yerlerinde kontrolü sağladı.

Özellikle güneye yönelik harekat sırasında zaman zaman terör örgütü DAEŞ tarafından muhalif unsurlara karşılık verildi.

İNSAN KAYNAĞI
 // ademoğlu
Merak ediyorum acaba ÖSO o kadar ilerliyorda elinde insan kaynağı yeterli miktarda var mı acaba her eline aldığı yere 3-5 (üç beş ) kişi koyup oyle mi güvenliği sağlıyor acaba yoksa bize mi güveniyorlar çıkmayız diye bu bir merak konusu tabi... ...
03 Eylül 2016 Cumartesi 18:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler