YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oscar ödüllü Michael Moore'dan ilginç iddia!
Oscar ödüllü Michael Moore'dan ilginç iddia!
Oscar ödüllü Michael Moore'dan ilginç iddia!
25 Ekim 2008 / 15:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Oscar ödüllü ünlü yönetmen ve sıkı bir Demokrat Partili olan Michael Moore, 4 Kasım başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi Parti başkan adayı John McCain'in kazanacağını savundu.


CNN televizyonunda Larry King'in programına katılan ünlü yönetmen, "Cumhuriyetçiler seçimi kazanmasını bizden çok ama çok daha iyi biliyorlar. Onlar ne yapıp edip bu seçimi de kazanırlar. O nedenle anketlere inanmayın seçimi McCain kazanacak." dedi. Programı sunan Larry King'in "Anketler öyle göstermiyor." şeklindeki açıklamasına Moore, şöyle karşılık verdi: "Bakın geçen sene tüm anketler Demokrat Parti'nin başkan adayı olarak Hillary Clinton'ı gösteriyordu. Aynı anketler Cumhuriyetçi Parti'den de eski New York Belediye Başkanı Rudolph Giuliani'nin 4 Kasım'da başkan adayı olarak yarışacağını söylüyordu. Anketlere inanmıyorum ve biliyorum ki Cumhuriyetçiler bizden çok ama çok daha akıllı ve bu seçimden de zaferle çıkacaklar."


Aynı programda ünlü yönetmene Larry King'in eski Dışişleri Bakanı Colin Powell'ın Obama'ya destek açıklamasını nasıl gördüğü yönündeki soruya, "Daha önce cesaret edilmemişi yaptı." dedi. Moore şunları söyledi: "Daha önce kimse çıkıp 'Obama Müslüman olsa ne olur?' diye bir tepki ortaya koyamadı. Bu destek açıklaması değil yalnızca aynı zamanda dile getirilemeyeni tüm basının önünde açık sözle dile getirmesiydi. Ben de bilmiyordum; ama Powell, Arlington mezarlığında (Washington DC'deki askerî mezarlık) Irak savaşında bu ülke için hayatını vermiş Müslüman bir Amerikalı askerin mezarına dikkat çekerek, Müslümanlığı bu ülkede düşman göstermeye çalışanlara açıkça cephe aldı." (Zaman)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler