YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ortadoğu'ya barış getirecek 'Koalisyon Güçleri' Liberman'ı duydu mu?
IŞİD'e karşı oluşturulan ve 40'a yakın ülkenin destek verdiği koalisyonun temsilcileri, IŞİD'in Ortadoğu'daki şiddetinin önüne geçmeye çalışırken, İsrail'in kanlı tehditlerine kulak tıkıyor. Batı'nın Müslümanları açık açık tehdit eden İsrail'e karşı da bi
Ortadoğu'ya barış getirecek 'Koalisyon Güçleri' Liberman'ı duydu mu?
09 Mart 2015 / 10:50 Güncelleme: 09 Mart 2015 / 11:08

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, İsrail'e karşı duran Arapların başlarının kesilmesi gerektiğini söyledi. Açıklamalarıyla tüm Müslüman alemini hedef Alan Liberman "İsrailli Araplardan bizim yanımızda duranlar her şeyi elde edecek ama bize karşı olanların başını baltayla kesmek lazım. Yoksa bu topraklarda İsrail diye bir şey kalmaz" dedi.

"Barışın sağlanması mümkün değil"

İsrail ile Filistin arasındaki barış sürecine de değinen Lieberman, "Barışın iki ülke arasında sağlanması mümkün değil. Filistinliler barış istiyorsa bu, Arap ülkeleri, İsrail'deki Araplar ve Filistinlilerin ortak olacağı bölgesel bir barış olmalıdır" ifadesini kullandı.

Müslümanlar katledilirse Batı yine bir koalisyon kuracak mı?

İsrail'in bitmek bilmeyen kanlı tehditlerine her gün bir yenisi daha eklenirken, ne ABD ne de Avrupa ülkelerinden herhangi bir açıklama gelmiyor. Ortadoğu'ya barış getirme iddiasıyla birleşen güçlerin, İsrail'in Ortadoğu'da ortaya çıkarttığı gerginlikleri görmezden gelmesi de Batı'nın ikiyüzlülüğünü bir kez daha günyüzüne çıkarttı.

İsrail Dışişleri Bakanı kana doymuyor

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler