YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ortadoğu'da şiddetli yağış ve fırtına ​çok can aldı!
Ortadoğu'da şiddetli yağış ve fırtına ​çok can aldı!
08 Kasım 2015 11:36
Mısır'da etkili olan sağnak yağışların 5 kentte 36 kişinin ölümüne, 20'sinin yaralanmasına, 41 ev ve iş yerinin de yıkılmasına neden olduğu bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, son iki haftada El-Buhayra, İskenderiye, Giza, Garbiye ve İsmailiye'de yağan yağmur ve elektrik çarpması nedeniyle çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Buhayra'da 12 kişi yağan yağmurdan 6'sı ise elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi. En büyük hasarın meydana geldiği Vadi en-Natrun ilçesinde 20 ev yıkılırken, farklı ilçelerde 10 evde kısmı çökme meydana geldi. İlçedeki Anba Bishoi Manastırı ile Hristiyan mezarları yağmur suyundan zarar gördü, 275 büyükbaş ile 7 bin kümes hayvanı telef oldu. 

İskenderiye'de 2'si çocuk 11 kişi yaşamını yitirirken, 9 kişi yaralandı, 20 ev ve iş yeri ile El-Cezair köyünde yer alan zirai alanlar su altında kaldı.

Giza'da 3 çocuk elektrik akımına kapılarak öldü. Garbiye ve İsmailiye'de ise 2'şer kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'nin, Başbakan Şerif İsmail ile dün yaptığı görüşmede yağmurdan zarar görenlere destek olmak amacıyla yardım ve kurtarma merkezleri kurulması yönünde talimat verdiği belirtildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler