YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ortadoğu yine ısındı
İsrail Ordu radyosu, Batı Şeria'da meydana gelen silahlı saldırıda 1 İsrailli'nin öldüğünü 4'ünün de yaralandığını duyurdu.
Ortadoğu yine ısındı
24 Nisan 2011 / 08:25 Güncelleme: 24 Nisan 2011 / 08:31

Batı Şeria'daki silahlı saldırıda bir İsrailli öldü, dört İsrailli yaralandı.

Ordu radyosunun haberine göre, Batı Şeria'nın kuzeyindeki Filistin kentlerinden Nablus'un girişindeki Yusuf Peygamber'in türbesine gelen yaklaşık 15 Yahudi yerleşimciye ateş açıldı.Yerleşimcilerden biri öldü, dördü yaralandı.

Radyo, yerleşimcilerin, Pesah (Hamursuz) Bayramı dolayısıyla İsrail ordusundan izin almaksızın buraya dua etmeye geldiklerini ve bu kişilere muhtemelen Filistin yönetimi güvenlik güçlerince ateş açıldığını ifade etti.

Yusuf Peygamber'in türbesi, bölgedeki gerilimli alanlardan birini oluşturuyor ve zaman zaman özellikle aşırı dinci Yahudiler, İsrail askerleri eşliğinde türbeyi ziyarete geliyor.

Olayın ardından Nablus'un bu bölgesindeki Filistinli güvenlik güçlerinin çekildiği, bölgeye İsrail asker ve polislerinin geldiği belirtildi.

Filistinli kaynaklar, askerlerin Nablus'un doğusundaki Beyt Furik geçişini kapattığını, diğer geçiş noktaları Huvvara ve Za'tara geçişlerinde güvenlik önlemlerini artırdığını bildirdi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler