YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Önce yemin etti sonra kutsandı
Önce yemin etti sonra kutsandı
Önce yemin etti sonra kutsandı
07 Mayıs 2008 / 21:21 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Rusya'da Putin'den görevi devralan Medvedev, devir-teslim töreninin ardından kiliseye gitti ve kutsandı. Ayini yöneten rahip, Medvedev'in eşine bir de tavsiyede bulundu.


Medvedev devir teslim töreninin ardından kiliseyi ziyaret ederek burada 2. Aleksi tarafından düzenlenen ayine katıldı.


Eşi Svetlena Medvedeva ile birlikte kilisede düzenlenen ayine katılan Medvedev kilise ile ilişkilerin her zaman iyi olacağını söyledi. Medvedev 2. Aleksi ile görüşmesinde Rusya Ortodoks kilisesi ile özel güvene dayalı ilişkilerin her zaman var olacağını, bunun ülkeye hizmet için değerlendirileceğini kaydetti. Rusya'nın kilise ve iktidar ilişkileri açısından tarihinin acı günlerle dolu olduğuna işaret eden Medvedev, "Sekiz yılda kilise ve iktidar arasında çok güzel gelişmeler oldu. Tarihimizdeki acı günlerin geride kaldığına inanıyorum. Şimdi yeni bir umut var. Bu olumlu gelişmelerin devam etmesini arzu ediyoruz." dedi.


FİRST LADY SVETLANA'DAN EŞİNE DESTEK OLMASINI İSTEDİ


Daha sonra söz alan Rusya Patriği 2. Aleksi bundan sonra da devlet-kilise ilişkilerinin artacağını belirterek, Dmitri Medvedev'e hayır dularada bulundu. Patrik, "Önümüzdeki yıllarda sizlerin toplumun kalkınması için önemli işler yapacağınızı umuyorum. Devlet başkanının birinci görevi halkına hizmet. Rusya'nın dünyadaki gücünün artması için de çalışmalı." önerisinde bulundu.


Medvedev'in bugüne kadar samimi ve dürüst hizmetleri dolayısı ile tebrik eden 2. Aleksi, "Önünüze konan görevleri kokrmadan yerine getirdiniz." ifadelerini kullandı. Eşi Svetlena'ya da tavsiyelerde bulunan 2. Aleksi, "Sabırlı ve dayanıklı olmalısınız. Eşinize yeni görevinde destek olun." dedi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler