YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ona da ayakkabı fırlatıldı
Ona da ayakkabı fırlatıldı
11 Eylül 2010 19:13
Ayakkabı fırlatmak moda oldu. Eski ABD Başkanı Bush'a fırlatılan ayakkabının ardından, Başbakan Erdoğan'a da ayakkabı fırlatılmıştı. Bugün ise bir başka başbakana ayakkabı fırlatıldı. İşte ayakkabı fırlatılan başbakan...

Yunanistan'ın Selanik kentinde düzenlenen 75. Uluslararası Selanik Fuarı'nı gezen Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'ya, bir kişinin ayakkabı fırlattığı bildirildi.

Yunan televizyonları, bu sabah açılışı yapılan fuar alanını ziyaret eden Papandreu'ya saldıran 60 yaşındaki kişinin, ülkede bütçe açığının daraltılması çalışmaları kapsamında yapılan ekonomik reformları protesto ettiğinin sanıldığını duyurdu.

Kimliği açıklanmayan ve başbakanın korumaları tarafından etkisiz hale getirilen protestocunun fırlattığı ayakkabının, Papandreu'ya ulaşmadığı kaydedildi.

Protestocu'nun gözaltına alınarak, Selanik Polis Merkezi'ne götürüldüğü açıklandı.

Öte yandan, fuar dolayısıyla geniş güvenlik önlemleri alınan Selanik'te, Yunanistan Kamu Çalışanları Konfederasyonu (ADEDY), İşçi Sendikaları Federasyonu (GSEE) ve Mücadeleci İşçi Kolları Birliği (PAME)'nin yanı sıra kendilerini iktidar karşıtı olarak adlandıran çeşitli grupların da ekonomik reformları protesto etmek amacıyla, bu akşam saatlerinde protesto gösterileri yapma kararı aldıkları bildirildi. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler