YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ömer Muhtar'ın oğlu: Libya'yı daha...
Ömer Muhtar'ın oğlu: Libya'yı daha...
28 Şubat 2011 09:48
Libya'nın efsane isimlerinden Ömer Muhtar'ın oğlu Muhammed Ömer Muhtar, ülkesinde yaşanan karışıklığa rağmen umudunu yitirmemiş, "Ülkemizi daha iyi bir gelecek bekliyor"diyen Muhtar, Libya lideri Kaddafi ile ilgili bir soruyu cevapsız bıraktı.

Libya'nın efsane ismi Ömer Muhtar'ın oğlu Muhammed Ömer Muhtar, ülkesinde cereyan eden halk isyanlarını değerlendirdi. Muhtar'a yaşanan olaylar umudunu kaybettirmemiş. Ömer Muhtar, Libya'yı daha iyi bir geleceğin beklediğine inanıyor.

90 yaşındaki Muhammed Ömer Muhtar, öncelikle Türk halkına selamlarını gönderiyor. Libya'daki direnişe ismi verilen 17 Şubat devrimini desteklediğini söylüyor oğul Ömer Muhtar ve ekliyor: "Ülkemizi daha iyi bir gelecek bekliyor."

Ömer Muhtar'ın Muhammed'den başka iki de kızı var. Tek başına ayakta duramayan Muhammed Ömer Muhtar, Kaddafi ile ilgili soruları ise cevapsız bırakıyor. Belki de Libya'daki tüm kabilelerin ortak kahramanı olan babasının yolundan ayrılmayarak birleştirici olma rolünü sürdürmek istiyor. Pek çok kabile Kaddafi'ye karşı olduğunu resmen açıklasa da, bazı kabileler halen net bir tavır almış değil. Başta Kaddafi'nin kabilesi Kadafa olmak üzere bazıları ise Kaddafi'nin yanında yer alıyor.

Suud ve Yemen liderlerinin oğul Ömer Muhtar'a küçük bir kama ve pek çok nişan göndermiş.

Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler