YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölümle burun buruna...
Çin'de sel felaketi ile ilgili haber bir yapan kadın muhabir sel sularına kapıldı. Bölgede bulunan yardım ekiplerinin müdahalesiyle kurtarılan muhabir hafif yaralandı.
Ölümle burun buruna...
18 Ağustos 2010 / 14:43 Güncelleme: 18 Ağustos 2010 / 14:56

Çin’in güneydoğusundaki Siçuan bölgesinde sel felaketiyle ilgili haber yapan Liu Yang isimli bir muhabir sel sularına kapılarak ölmekten kıl payı kurtuldu.

Bir Çin televizyonunda çalışan 23 yaşındaki Liu Yang, bölgeye geçici olarak yapılan köprüyü geçmeye çalışırken bir anda dengesini kaybederek sulara kapıldı. Bir süre suyun içinde sürüklenen Yang, bölgede bulunan kurtarma ekiplerinin müdahalesiyle kurtuldu. Genç muhabir olaydan hafif yara alarak kurtuldu. Siçuan eyaletinde Cuma gününden beri süren yağışların yol açtığı sel nedeniyle birçok kişi hayatını kaybederken, onlarca insan da sel sularına kapılarak kayboldu.

Bölgede bulunan kurtarma ekipleri arama çalışmalarını güçlükle sürdürürken, bölge halkı da tahliye edildi. Resmi rakamlara göre ülkedeki şiddetli yağmurların neden olduğu sel felaketinde 2 hafta içinde bin 254 kişi hayatını kaybetti.
İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler