YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölüm iddialarına yalanlama
İran'daki gösterilerde havaya ateş açılması sonucu ölenlerin olduğu iddiaları yalanlandı
Ölüm iddialarına yalanlama
27 Aralık 2009 / 14:42 Güncelleme: 27 Aralık 2009 / 14:51

İran polisi, başkent Tahran'da bugünkü gösterilerde polisin ateş açması sonucu ölenler olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.     

ISNA ajansı, Tahran Emniyet Müdürü Azizullah Recepzade'nin, olaylarda şimdiye kadar bir can kaybı olmadığına ilişkin sözlerini aktardı.    

Fars ajansının haberine göre, bir polis kaynağı, "Şu ana kadar, polisin herhangi birisini öldürdüğüne dair bilgimiz yok" dedi. Aynı kaynak, "Bununla birlikte, bugünkü çatışmalarda yaralanan polisler oldu" diye konuştu.    

Yarı resmi Fars haber ajansı, ayrıca muhalefet liderleri Mir Hüseyin Musevi ve Mehdi Kerrubi yandaşlarının yabancı medyanın çağrısını izleyerek sokaklara çıktıklarını savundu. Haberde, bu grubun kamu ve özel mülkiyete zarar verdiği, Aşure Gününe saygısızlık yaptıkları belirtildi.   

İran'da muhalefet yanlısı internet siteleri Jaras ve "Rah-e-Sabz", Tahran'da bugün 4 muhalif göstericinin polisin ateş açması sonucu öldüğünü ileri sürmüştü.     

Bu arada, Jaras adlı muhaliflerin internet sitesi, polisin kalabalığa ateş açılması emrini reddettiğini öne sürdü.      

İnternet sitesinde, Tahran'ın merkezinde güvenlik güçlerinin komutanlarının göstericilere ateş açması emrini reddettiği, bazılarının komutanlarının baskısı üzerine havaya ateş açmaya çalıştığı iddia edildi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler