YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölü sayısı 75'e yükseldi
Dünya beşik gibi sallanıyor... Dün Pasifik bugünse Endonezya sallandı. Pasifik'te ölü sayısı 113'e çıktı. Endonezya'da ise tsunami alarmı verildi
Ölü sayısı 75'e yükseldi
30 Eylül 2009 / 14:00 Güncelleme: 30 Eylül 2009 / 17:37

Endonezya'nın Sumatra adası açıklarındaki depremde ölenlerin sayısı 75'e yükselirken, binlerce kişinin enkaz altında olduğu  bildirildi.
        

News Web'de Devlet Başkanı Yardımcısının açıklamasına dayandırılan haberde, Sumatra adasının 900 bin nüfusa sahip Padang kenti açıklarında meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremde 75 kişinin öldüğü kaydedildi.
        

Endonezyalı yetkililer, depremde kentte bir hastanenin çöktüğünü, yıkılan binaların enkazında binlerce kişinin olduğunu da belirtti.
        

Ülke televizyonlarında enkaz yığınları ve yıkılan evlerin görüntülerine yer verilirken, Metro televizyonu, Padang havaalanının çöken çatısının görüntüsünü yayımladı. Diğer basın yayın kuruluşları, depremde otellerin de hasar gördüğünü duyurdu.
        

Sumatra'nın batı kıyısında yer alan büyük bir liman kenti olan Padang, Singapur'a yaklaşık 400 km, Cakarta'ya 850 km uzaklıkta bulunuyor.
 

Deprem Erken Uyarı Merkezi Erzincan - T Ü R K İ Y E
 // Hüsamettin ŞENER
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
30 Eylül 2009 21:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler