YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölü sayısı 4'e yükseldi...
Japonya, daha geçen ay meydana gelen depremin yaralarını saramamıştı ki dün yine şiddetli bir depremle sarsıldı... 7.4 şiddetindeki depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 100'den fazla yaralı var...
Ölü sayısı 4'e yükseldi...
08 Nisan 2011 / 09:16 Güncelleme: 08 Nisan 2011 / 09:16

Japonya'nın kuzeydoğusunda dün akşam meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısı 4'e çıktı.

Japon Jiji ajansı, solunum yetmezliği olan 63 yaşındaki bir kadının Yamagata kentinde öldüğü, 83 yaşındaki bir kadının da Tome kentinde hastaneye kaldırıldıktan sonra yaşamını yitirdiğini duyurdu.

Devlet televizyonu NHK de, 79 ve 85 yaşındaki iki kişinin Miyagi bölgesinde öldüğünü belirtti.

Japonya'da 11 Martta meydana gelen 9 büyüklüğündeki depremin artçısı olduğu belirtilen sarsıntıda yaklaşık 140 kişinin yaralandığı bildirildi.

Japonya'nın kuzeydoğusunu dün akşam vuran 7,4 büyüklüğündeki depremin,100'den fazla kişinin de yaralanmasına yol açtığı bildirildi.

Amerikan Jeofizik Enstitüsü'nden (USGS) yapılan açıklamada, denizin 49 kilometre altında meydana gelen depremin merkez üssünün Pasifik Okyanusu'nda, Miyagi kentinde bulunan Sendai'nin 66 kilometre doğusunda olduğu belirtildi.

Japon doğal felaketler ajansı yaptığı açıklamada, ölen kişilerden birinin Yamagata kentinde oturan 63 yaşındaki, nefes darlığı çeken bir kadın olduğunu belirtti. Devlet televizyonu NHK'ye göre, ölen ikinci kişi Miyagi'de oturan 79 yaşında bir erkek.

Depremin ardından dev dalgaların iki metreye ulaşabileceği uyarısı yapılmış, bölge halkına yüksek yerlere gitmeleri tavsiye edilmişti, ancak daha sonra yapılan tsunami uyarısı kaldırılmıştı.

Yetkililer  son depremin, 11 Martta, 27 binden fazla kişinin ölmesine veya kaybolmasına yol açan 9 şiddetindeki depremin artçı depremi olduğunu belirtti. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler