YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölü sayısı 38' yükseldi
Ölü sayısı 38' yükseldi
29 Aralık 2009 08:19
Pakistan'da Şiileri hedef alan saldırıda 38 kişi hayatını kaybetti

Pakistan'ın güneyindeki bulunan metropol kent Karaçi'de, Şiileri hedef alan saldırıda ölenlerin sayısı 38'e yükseldi, patlamadan sonra sokak aralarına yönelen öfkeli kalabalık da 500 iş yerini ve 50'den fazla arabayı ateşe verdi. 

Karaçi MLO Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Karrar Hüseyin, şimdiye kadar 38 kişinin öldüğünü, bir kısmı ağır olmak üzere 95 kişinin de hastahanede tedavi altında olduğunu söyledi.      

Patlamadan sonra Cinnah Caddesi üzerinde bulunan Şii camisinde toplanan bir grup, sokak aralarına yönelerek bazı iş yerlerini ve otomobilleri yaktı.      

Pakistan İçişleri Bakanı Rahman Malik, gece boyu devam eden eylemlerde 500 iş yeri ile 50 den fazla otomobilin ateşe verildiğini bildirdi.     

Malik, patlamayı ve provokatif eylemlerin arkasında kimlerin olduğunu bulacaklarını belirterek, olay hakkında derinlemesine soruşturulmanın başlatıldığını söyledi.    

Sind eyalet valiliği, Karaçi ve civarında tatil ilan edildiğini, ayrıca kentte bugün toplu ulaşımın yapılmayacağını açıkladı.      

Pakistan güvenlik birimleri, Muharrem ayı nedeniyle provokatif eylemlerin olacağı istihbaratını aldıkları gerekçesiyle ülke genelinde güvenlik önlemlerini en üst seviyeye çıkarmıştı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler