YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölü sayısı 17'ye yükseldi
Ölü sayısı 17'ye yükseldi
10 Aralık 2010 18:51
Pakistan'ın Kuzeybatısındaki Hangu ilçesinde yapılan intihar saldırısında ölenlerin sayısının 17'ye yükseldiği bildirildi.

Hangu Polis Şefi'nin Geo News televizyonuna verdiği demeçte, kentin en kalabalık bölgelerinden devlet hastahanesi kavşağında bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında ölenlerin sayısının 17'ye yükseldiğini, bazıları ağır 15 kişinin de hastahanede tedavi altında olduğunu söyledi.

Bu hafta içinde Mohmand ve Kohat'ta düzenlenen saldırılarda olduğu gibi son saldırının da arkasında Taliban örgütünün olabileceğine işaret eden polis, patlamada 10 kadar binada ağır hasar meydana geldiğini belirtti.


-SON 5 GÜNDE DÜZENLENEN 3 SALDIRIDA ÖLENLERİN SAYISI 110'A ULAŞTI-

Pakistan'ın kuzeybatısındaki Hayber Paktunva eyaletinin Mohmand ilçesinde Taliban militanlarına karşı güç birliği oluşturmak isteyen aşiret liderlerinin bulunduğu binaya hafta başında düzenlenen saldırıda 50 kişi ölmüş, 120'den fazla kişi yaralanmıştı. Önceki gün de aynı eyaletin sınırları içindeki Kohat'ta düzenlenen saldırıda 43 kişi ölmüş 50'ye yakın kişi de yaralanmıştı.

Son saldırıyla birlikte, Taliban militanlarının en fazla etkili olduğu Hayber Paktunva eyaletinde son 5 günde düzenlenen 3 ayrı saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 110'a ulaştı. 

Pakistan'da 2007 yıldan beri meydana gelen silahlı ve bombalı saldırılarda 3 bin 500'ten fazla kişinin hayatını kaybettiği ifade ediliyor.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler