YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ölenlerin içinde Türk yolcular da var
Alman havayolları şirketi Lufthansa'ya ait GermanWings havayollarının Düsseldorf'tan Barselona'ya giden uçağı içinde 144 yolcu ve 6 mürettebatla Fransa'da düştü.
Ölenlerin içinde Türk yolcular da var
24 Mart 2015 / 14:00 Güncelleme: 24 Mart 2015 / 16:08

Alman havayolları şirketi Lufthansa'ya ait GermanWings havayolu şirketinin Barselona'dan Düsseldorf'a giden uçağının Fransa'nın güneyinde düştüğü belirtildi.

İspanya'nın Barselona kentinden saat 11.08'de kalkan "4U9525" sefer sayılı uçakta 148 yolcu ve mürettebat bulunuyordu. Uçağın enkazı Digne kenti yakınlarında bulundu.

Uçak en son 2000 metre yükseklikteyken radarda görüldü.

Fransa Başbakanı açıkladı

Alman havayolu şirketi GermanWings'a ait yolcu uçağının Dinge kenti yakınlarında düştüğünü Fransa Başbakanı Manuel Valls açıkladı.

Ölenlerin içinde Türk yolcular da var

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Fransa'daki uçak kazasında hayatını kaybedenlerin arasında Türk yolcuların da olduğunu bildirdi.

İspanya'dan ilk açıklama

Kanalahaber'in ulaştığı bilgiye göre; İspanya'dan yapılan resmi açıklamada; "Hiç kurtulan yok" denildi.

Hollande'dan açıklama

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Almanya'nın Düsseldorf kentinden İspanya'nın Barselona kentine giden Airbus A320 tipi uçağının Fransa'nın güneyindeki Barcelonette bölgesine düştüğünü doğruladı.

Hollande, Fransız televizyonlarına yaptığı açıklamada, kazayla ilgili Almanya Başbakanı Angela Merkel ve bir ziyaret için Paris'te bulunan İspanya Kralı Felipe ile görüşeceğini söyledi.

"Kazanın oluş biçimi ve ilk elde edilen veriler ışığında kazada canlı kurtulan kimsenin olmadığını düşünüyoruz" ifadelerini kullanan Hollande, ülke olarak birlik beraberlik çağrısında bulundu.

Uçağın dağlık bir bölgeye düştüğü ve içinde 144 yolcu ve 6 mürettebat bulunduğu bildirildi. Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve'ün de incelemelerde bulunmak üzere bölgeye harekete edeceği kaydedildi.

Bu arada uçağın TSİ 12.00 sularında radardan kaybolduğu bildirildi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada, kazada hayatını kaybeden ailelere üzgün olduğunu belirtti ve kazayı trajedi olarak değerlendirdi.

Uçak 24 yaşında

Alman havayolları şirketi Lufthansa'nın bünyesinde bulunan GermanWings düşük fiyatlı tarifeli seferler düzenliyor. Köln ve Bonn merkezli olan GermanWings'in düşen uçağı Airbus A320'nin 24 yaşında olduğu açıklandı.

"Airfleets.net" sitesinin haberine göre, söz konusu uçak 6 Şubat 1991'de Lufthansa'ya teslim edildi. 147 yolcu kapasitesine sahip olan uçak seferlerini "Mannheim" ismiyle gerçekleştiriyordu. 

Fransa'da kriz masası oluşturuldu

Fransa İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve'ün twitterda yaptığı açıklamaya göre Fransa'da kriz masası oluşturuldu.

Barselona'dan kalkan uçağın rotasını gösteriyor. 

Barselona'dan kalkan uçağın rotasını gösteriyor. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler